Skocz do zawartości

Anonimowy NONAME? Czy aby napewno?


Polecane posty

Cześć!

 

Przypadkiem natrafiłem na całkiem anonimowe dla mnie pióro przy okazji grzebania w domowych "starociach". Przy czym kojarzy mi się, że podobne widziałem kiedyś na forum. Być może rozpoznaje ktoś?

Stalówka IPG twarda jak diabli (średnio takie lubię) kiedyś podobno pozłacana (teraz już się wytarło).

Piórko z zeszłego wieku produkcji pewnie jeszcze czasów PRL ;-)

 

Odmoczyłem, napełniłem i pisze! I to nawet całkiem zgrabnie. Brak tylko klipsu ;-(ale jak znajdę chwilę domontuję jakiś!

 

 

 

Pozdrawiam

mide

 

 

2s69gyv.jpg33k3dxh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Miałem coś podobnego jeszcze w szkole podstawowej, tylko niebiesko-czerwone. Było to pióro produkcji NRD-owskiej na naboje i uchodziło wówczas może nie za szczyt luksusu, ale za sprzęt z górnej półki w dziale piór szkolnych. Była jeszcze taka mutacja z pseudo-kulką zamiast stalówki. W porównaniu do piór produkcji INCO Veritas i tym podobnych PRL-owskich potentatów wyróżniało się tym, że nie lało atramentem gdzie popadnie.

@iza - za PRL-u markowe pióra to było marzenie ściętej głowy dla większości ludzi. Chińskie HERO to był szczyt luksusu ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@iza - za PRL-u markowe pióra to było marzenie ściętej głowy dla większości ludzi. Chińskie HERO to był szczyt luksusu  ;)

ja nie twierdze, że nie było, tylko zwróć uwagę na to, że autor chce właśnie markę i model tego pióra (takie założenie było tego tematu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

ja nie twierdze, że nie było, tylko zwróć uwagę na to, że autor chce właśnie markę i model tego pióra (takie założenie było tego tematu ;)

 

Jeżeli to jest ten DDR-on, którego mam na myśli, to one chyba nie miały jakiejś specjalnej nazwy :hmm1:

Występowały pewnie w różnych wariantach kolorystycznych. Ja pamiętam czerwone i niebieskie. Tylko te moje miały skuwkę okrągłą na całej długości a to jest jakieś kanciaste.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Produkcją piór w NRD zajmowała się m.in. firma HEIKO.

Tu znalazłem na e-bayu coś, co z grubsza przypomina pióra, które pamiętam z dzieciństwa (to jest licytacja, więc nie wklejam linku)

 

o30DvhH.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Produkcją piór w NRD zajmowała się m.in. firma HEIKO.

Tu znalazłem na e-bayu coś, co z grubsza przypomina pióra, które pamiętam z dzieciństwa (to jest licytacja, więc nie wklejam linku)

 

o30DvhH.jpg

Czy czasami nie ma on na stalówce grawerunku z rysunkiem berlińskiego niedźwiedzia?

Wpadło mi ostatnio w łapska coś takiego. Kulka wygląda tak jakby przyczepiono do niej jeszcze jedną mniejszą kuleczkę (półkuleczkę  :D).

Pióro zostawia kreskę jak B chore na obżarstwo  :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...