Skocz do zawartości

MB 145 vs Sailor 1911 a może Pelikan?


iwusek

Polecane posty

Witajcie, 

 

przeczytałam forum wzdłuż i wszerz i chyba jestem jeszcze bardziej niezdecydowana niż przed lekturą. 

 

Chcę kupić pióro dla siebie, nie jestem kolekcjonerem, to będzie prawdopodobnie moje jedyne, ulubione, wychuchane i zadbane. Chcę kupić raz a porządnie. Mogę na nie przeznaczyć tak racjonalnie około 2500 zł. 

Nie ukrywam, że zależy mi też na tym żeby robiło wrażenie - mam bowiem do czynienia z ludźmi którzy zwracają uwagę na to czym podpisuję umowę. 

 

Bardzo podoba mi się carene, ale chyba nie nadaje się tak na pióro "na wieki". Dużo czytałam o Sailorach, że niby kopia MB ale dobra jakość. W przypadku Pelikanów hmm..szukam klasyki i prostej formy, a pelikan taki trochę jarmarczny (wybaczcie wielbiciele). 

 

No więc proszę o radę które Waszym zdaniem warto kupić. 

 

Z góry dziękuję!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Za te cenę (poniżej nawet) kup MB 146 i będziesz miała problem z głowy. Pelikan nie podoba ci się, Sailor niby kopia -- po co ci kopia, jak możesz mieć oryginał. Dostaniesz pióro, które cię przeżyje (choć to nie wiem, czy dobry argument, ale możesz w swojej ostatniej woli kazać je zniszczyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam za odpowiedzi. 

 

dzwoniłam do bazarnika, MB 145 kosztuje 1830 zl, mają na miejscu. Popatrzę jeszcze w sklepach internetowych. Porównam też 145 do 146. Pewnie można kupić korzystniej na aukcjach, ale nie odróżnię podróbki od oryginału (szczególnie na zdjęciu). 

 

"Na Twoim miejscu zrobiłabym tak, jak radzi tsyrawe, z tym zastrzeżeniem, że kupiłabym Meisterstucka z lat 50 XX wieku (kto raz popisał elastyczną stalówką z tych lat już nigdy nie będzie chciał wziąć do ręki współczesnego gwoździa).

 

Zgadzam się, że stare modele mają to coś, czego nie mają nowe ale nie znam się, nie wiem nawet gdzie takie kupić, żeby mieć pewność zakupu…

 

Kasiasemba czytałam Twoje wpisy, wiem że od niedawna jesteś posiadaczką MB 145. Nie żałujesz zakupu? gdybyś mogła raz jeszcze dokonać wyboru to wybrałabyś MB? 

 

Zainteresowało mnie też 146 ale signature for good. Zaraz sprawdzę. 

Dziękuję raz jeszcze!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swej naiwności obdzwoniłam sklepy, nie domyślając się, że wszędzie cena taka sama. Ewentualnie w ramach rabatu atrament może dostanę gratis :) 

Chciałam od razu kupić etui - ale oryginalne sporo kosztuje. Nawet się nie spodziewałam, że aż tyle. 

 

Pewnie można kupić inne eleganckie, bez śnieżynki ale za 1/5 ceny. 

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuję, bardzo polubiłam to pióro. Ma charakter, jest inne niż pozostałe pióra. Do mojej ręki nie jest wcale małe, ze skuwką to wręcz całkiem pokaźne.

(Co nie znaczy że straciłam ochotę na inne, oczywiście.)

 

A propos, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Pelikany są jarmarczne. Bywają takie,ale czy widziałaś na żywo czarne np. M400 albo M600? moim zdaniem są bardzo eleganckie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A propos, nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Pelikany są jarmarczne. Bywają takie,ale czy widziałaś na żywo czarne np. M400 albo M600? moim zdaniem są bardzo eleganckie.

 

Ale Montblanc-owi Le Grand SoG to może tylko czarna M805 dorasta do pięt,... że tak powiem... bo nie wyżej...

 

pioro-montblanc-146-legrand-platinum-sig

 

m%20805%20czarne.png

 

co do jarczrmarności to z Kasią się zgodzę,... no chyba że pod uwagę się weźmie takie na ten przykład edycje miastowe jak Sztokholm...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Kobiety....hm.... może tak Graff von Faber Castel jakiś; niebanalne, nieszablonowe, nieawangardowe....bardzo eleganckie.

Świetie piszące i robiące wrażenie i modele pasujące do kobiety w biznesie.

 

 Przepraszam bardzo ale lubie czasami trochę namieszać.

 

Udanego zakupu życzę :thumbup:

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiasemba czytałam Twoje wpisy, wiem że od niedawna jesteś posiadaczką MB 145. Nie żałujesz zakupu? gdybyś mogła raz jeszcze dokonać wyboru to wybrałabyś MB? 

 

 

Ja nie jestem Kasia, ale w tym samym dniu zaczynaliśmy z 145. Napisałem od razu, że... jakoś mnie nie kręci... Cóż z tego, skoro od tamtego dnia codziennie w pracy piszę praktycznie tylko tym jednym... Ciekawe czemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...