Skocz do zawartości

Nowy kolor, nowe właściwości


Gość

Polecane posty

Pewnie to nie jest odkrycie naukowe, ale uznałem, że warto się podzielić spostrzeżeniami odnośnie eksperymentów z mieszaniem atramentów (nawet poezja powstała :) )
Wszystko przez to, że potrzebowałem uruchomić pióro, bądź co bądź miłe dla oka i dłoni (poniżej na obrazku i filmie). Lubię ciemne atramenty, a wyboru akurat nie miałem zbyt wielkiego, mój wybór padł na Pelikana Brillant Black-a. Na półce stoi też Blue - Black Hero, ale tego za bardzo nie akceptuję, bo po wielu dniach zielenieje na papierze i wygląda tak sobie. Natomiast czarny Pelikan + F/C Ambition to było nieporozumienie. Pióro zasychało nawet co kilka godzin. Zatkałem nawet maleńki otworek wewnątrz skuwki kulką z silikonu i nie pomogło. Po prostu ten atrament i to pióro to antagonizm. 
Rozwiązanie było w zasięgu ręki. 1/3 czarnego Pelikana i 2/3 Blue - Royal. Powstał ciemny granat (zdjęcie zrobione w słońcu, papier Oxford 90 g). Atrament ma nowe właściwości, tzn. przejął cechy niebieskiego, nie zasycha, dobry przepływ. Powstał nowy ciekawy kolor. Głęboki granat. Niestety zdjęcie nie oddaje tego efektu, ale każda / każdy może to sprawdzić we własnym laboratorium. Poniżej próbka pisma i przy okazji ciekawa prezentacja pióra (niestety nie moja ;) )

Pelikan_new.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hubertus napisał:

Bardzo przyjemna szarość wpadająca w granat, gratuluję :)

Dziękuję, chociaż kolor to wyszedł mi zupełnie przypadkiem, bo szukałem atramentu ciemnego o lepszym przepływie niż czarny. Niestety mój aparat (telefon) + silne słońce nie oddał tego koloru w 100 %. Opisowo to wyszedł granatowy (ciemny), a tu faktycznie na zdjęciu wygląda jak szary. A tak poza protokołem to @syrius napisał mi, że kłopot z przepływem można również usunąć poprzez delikatne rozsunięcie skrzydełek stalówki. Faktycznie to się potwierdziło. Delikatnie przesunąłem między nimi kawałek kliszy fotograficznej i teraz pisze na każdym z posiadanych przeze mnie atramentów. Nawet Parker granatowy płynie jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...