Skocz do zawartości

Parker Urban


kriis88

Polecane posty

2 minuty temu, Michał76 napisał:

Pytasz o starszą wersję? Nowej chyba za 80zł nie kupi się

Parker Urban Classic Czarna Laka CT // nie wiem jaka to wersja ale nowe na Allegro jest za 80 zł - chyba starsza.

świetnie pisze mi się stalówkami Lamy (mam M i F) tylko, że ich F jest strasznie gruba:/ znajdę pióro które pisze równie gładko i mokro jak Lamy ale gdzie F ma grubość F a nie podpadająca pod M? No i żeby nie byli za drogie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie dwa te pióra, to starsza wersja dzisiaj nazywana Classic. W obu stalówki F ale jest tak jak opisałeś na przykładzie piór Lamy, stalówki fajne, gładkie ale mokre a przez to dają konkretną krechę :lol: bardziej M jak F. Piszę trochę z lekkim uśmiechem, mogą pojawić się komentarze dotyczące tej "renomy" i fajności tego pióra. To jest ciekawie wyglądające pióro, lepiej sprawuję się od IM. Nie ma problemu z wysychaniem, raczej nie ma problemów związanych ze startem (przynajmniej u mnie nie ma). Tylko piszą tak jak tego nie oczekujesz, daleko im do rozmiaru F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kriis88 napisał:

Tanie pióro renomowanej firmy (podobno:p) kupuje mnie wyglądem - jest interesujący. Pytanie za 100 punktów, warto wydać  na niego te 80 zł czy Lamy Safari lepsza pomimo plastikowego i mało formalnego wyglądu...

Urban i IM mają stalówki - gwoździe. Tak tu się zwykło mówić. Mam obydwa te pióra - nietrafione prezenty, więc niehonorowo mi się ich pozbyć. Ale co kto lubi. Mój kolega w pracy wziął ode mnie Urbana i piał z zachwytu. Mówił: "jak miękka stalówka". Oczywiście pomylił gładkość z miękkością. Ale nic się nie odezwałem. Bo faktycznie Urban F i M mają gładkie stalówki. Ale piszą z charakterystycznym poszumem. Bo są pozbawione jakiejkolwiek sprężystości. Stal jak gwóźdź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, ale to moje prywatne zdanie, wybierasz między dżumą, a cholerą :)  sprawdź ofertę polecaną przez @Pawel. i uwolnij umysł :) od Lamy i Parkera. Przynajmniej od Lamy Safari i Urbana. Są w podobnej cenie bardziej sympatyczne piórska. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 22.09.2018 o 00:48, Gość napisał:

Urban i IM mają stalówki - gwoździe..... Bo są pozbawione jakiejkolwiek sprężystości. Stal jak gwóźdź...

Jest to zbyt daleko idące uproszczenie.   Da się znaleźć znacznie sztywniejsze stalówki w innych piórach Mam porównanie do innych pióra w których stalówki są zdecydowanie sztywniejsze i przypominają twardością, zdolnością do ugięcia gwóźdź (albo raczej długopis)..
Urbanom co nieco do tej twardości brakuje.
Miałem okazję przetestować stalówki Urbana Classic. Fakt, nie zostały zaprojektowane jako flexujące.  Owszem - są one raczej sztywne. 
Mimo to , podczas  pisania daje się wyczuć ich sprężystość, a nawet w  pewnym stopniu korzystać z niej podczas różnicowania szerokości linii.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...