Jump to content

Porównanie atramentu KWZ Ink Azure 4 do KWZ Ink Azure 5


Topaz

Recommended Posts

Przedstawiam krótkie porównanie atramentów naszej polskiej produkcji KWZ Ink Azure 4 i KWZ Ink Azure 5. Na wstępnie podziękowania dla kolegi z Forum za udostępnienie próbki - dziękuję Fiamat.

Pierwsze, co jest dla tych atramentów charakterystyczne i wspólne, to zapach. Nie da sie go pomylić z żadnym innym atramentem, który mam, zapach w piórze i zapach kartki po zapisaniu. Lekko apteczny, trochę landrynkowy, ale mimo wszystko miły.

 

Test wykonałem na papierze Clairefontaine Graf it 90g - papier bardzo dobrze przyjmujący atrament, bez strzępienia, w swojej fakturze zbity i obniżający grubość stalówki o połowę rozmiaru, ale bardzo dobrze oddający kolor atramentu.

 

 

8f45c03ab378403amed.jpg

 

 

Pióro to Monteverde Invincia, stalówka M, podająca atrament bez lania, równo i bez fleksowania.

 

KWZ Ink 4 jest moim ulubionym błękitnym, nasycony, o pięknym delikatnym turkusowym odcieniu. Atrament jest doskonały w przepływie, nie przerywa, nie strzępi, wysycha po 5-10 sekundach, w piórach o stalówkach M i B  nieco mokry.

 

KWZ Ink 5 jest bardzo nasyconym błękitnym, także o delikatnym turkusowym odcieniu. Atrament ten  ma podobny jak Azure 4, bardzo dobry przepływ, nie przerywa, nie strzepią, wysycha po 5-10 sekundach, w testowanym piórze jest nieco mokry. Bardzo ładny, szlachetny granatowy, bo już nie błękitny.

 

 

73eec543beeda9f1med.jpg

 

 

Atramenty maja lekkie, ale widoczne cieniowanie, dla mnie akceptowalne i ładne. Atrament Azure 4 i Azure 5 oceniam wysoko i polecam, jeżeli je polubicie, można się długo nimi cieszyć, butelka ma 60 ml. Polecam.

 

3eb15558423d00abmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

#5 mam na stałe zatankowane w jednym Lamiaczu. Mała uwaga- na moim telefonie odcień tego atramentu jest niezwykle "spłaszczony". W rzeczywistości jest to naprawdę niezwykły, głęboki granat bez domieszki czerni. @Topaz doskonale podsumował ten atrament, więc pozostaje mi jedynie szczerze go polecić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...