Jump to content

Lamy Al-Star Graphite a Lamy Lx Ru (różnice)


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

szukam pióra podobnego do Lamy Al star graphite, podoba mi się kolor jak i to jak piszę się stalówką.

Na chwilę obecną znalazłem podobne pióro, a mianowicie: Lamy LX Ru.

 

1. Pytanie czym te pióra róznią się?, po za tym, że mają różne wykończenia z jednej i z drugiej strony - nie sa plastikowe (jak u Al star) tylko metalowe jak w LX ru.

 

2.Czy stalówki są takie same tylko różnią się kolorem?

Czy liczba stalówek zamiennych jest tu taka sama?

W Al star, wiem, że są rózne i jest ich sporo. A może są takie same i można je stosować zamiennie? (np. srebrną zamiast czarnej i na odwrót?

 

3. Czy Ktoś wie gdzie znajdę porównanie obu piór obok siebie? (nie mogę znaleźć w Sieci.

 

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Cześć ;)

1. O ile moje oko i dłoń mnie nie zmyliły gdy oglądałem LX, to jest to de facto klon Al-Stara nie różniący się od niego pod względem technicznym. Różnice są wyłącznie na poziomie kosmetycznym oraz cenowym ;)

2. LX korzystają ze standardowych stalówek firmy Lamy a co za tym idzie- można je zmieniać na nowe i podmieniać z większością innych piór Lamy bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji. Dotyczy to również dostępnych osobno złotych stalówek Lamy, gdyż dzielą one ze swymi stalowymi siostrami identyczną geometrię.

3. Przepraszam, nie wiem.

Od siebie dodam, że gdybym nie miał Al-Stara, to chyba zdecydowałbym się na LX'a z racji fajnego, nowoczesno-technicznego wyglądu. Al-Star i Safari przypominają mi czasem jakieś części z dziecięcych zestawów typu "mały technik" (no, Al-Star trochę mniej) :P Lecz i tak z niewiadomych powodów je lubię...

Edited by Fiamat
Link to comment
Share on other sites

Nie do końca odpowiadając na pytanie założyciela tematu, wypowiem się jako użytkownik Safari. O ile różnica cenowa między Safari a Al-Starem jest logiczna i zupełnie akceptowalna, to nie rozumiem przeskoku blisko 100zł między Al-Starem a LX. Mam wrażenie, że to trochę naciąganie na kasę.

 

Choć z drugiej strony modele zapalniczek Zippo też często drastycznie się różnią cenami w zależności od wzorku na obudowie :D

Edited by montero
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Czyli Lx to taki Al-Star w wersji de lux. Pisze tak samo, wykonane jest z tych samych materiałów, więc po co przepłacać? No chyba, że ktoś kocha metale szlachetne, którymi są te limity pokryte :wub:

Edited by H2O_MAN
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Trochę bez sensu, koszt takiej stalówki to uogólniając ok.4-5 krotność wartości tych piór. Ale czemu nie, kto bogatemu zabroni :) Nie szukałem najniższych cen, podaję tylko orientacyjnie jaka to przebitka. Złote lub złocone stalówki pasują do tanich Lam ale zarezerwowane są głównie dla wyższych, droższych modeli i takie stalówki są dostępne na popularnych portalach aukcyjnych. Wpisz np.Lamy Nib Z52, Z55, Z57 i znajdziesz to co chcesz ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...