Skocz do zawartości

Skórzane etui


Radek.

Polecane posty

@Kleks, też miałem takie obawy. Jednak jedynymi elementami, które mogą trzeć o siebie są końcówki klipsów. Trzeba by jednak tak umieścić pióra, by po zwinięciu znajdowały się dokładnie naprzeciwko siebie a to jest możliwe tylko między piórami środkowej a prawej komory. Ponadto takie umieszczenie piór jest najkrótszą drogą do uzyskania spasionego piórnika po zwinięciu. Więc odpowiedź brzmi: nie. Pióra szczęśliwie nie krzywdzą swoich koleżanek w tym etui.

@konrad white już przeczytałem tamten temat i nawet chciałem Ci zasugerować, że to etui z materiału będzie lepszą inwestycją, ale się powstrzymałem. Musisz ocenić sam. Czy wymieniłbym mojego Donata na ten materiał? Chyba nie. :)

Przy okazji- nie sugeruj się kolorem mojego Donata. Zdjęcia zupełnie nie oddają faktycznej barwy tej skóry a przede wszystkim rozmywa się na nich faktura tej skóry, która w rzeczywistości jest bardzo wyraźna. Jak już pisałem, miałem paskudne warunki do robienia zdjęć. Z resztą to widać po kolorze mojej dłoni, która jest wręcz czerwona na jednym z tych zdjęć.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2017 o 09:53, marecki napisał:

W moim egzemplarzu wszystko jest doskonale spasowane. Kapturek ( tak to sobie nazwałem, ale nic mądrzejszego nie przyszło mi do głowy redface) nasuwa się z właściwym oporem, nie za ciężko i nie za lekko. Trzyma się właściwej części etui bardzo dobrze. Krawędzie obu części przylegają do siebie równiutko, licowanie też bez zarzutu.

472a9ddee5351cf2med.jpg

Ale zadając to pytanie......... intuicja Cię nie zawiodła :thumbup: .

Ja miałem możliwość wyboru spośród kilku sztuk. Mając je przed oczami w tym samym momencie i porównując jedno do drugiego, drobne (podkreślam drobne) niedociągnięcia w dokładności wykonania zauważyłem. Mając w rękach jedną sztukę pewnie uznałbym, że to taka "uroda" i absolutnie nie szukałbym dziury w całym.

Dodam jeszcze, że nie wolno zapominać, iż jest to ręczna robota - w tym właśnie niepowtarzalny charakter i klasa. Nie wszystko musi być jak "od suwmiarki" :)

 

 

@marecki jeszcze raz dzięki za wyczerpującą informację :) - właściwa ochrona i estetyczne wykonanie - to jest to na czym najbardziej mi zależy,... a że "tylko" dwa pióra w jednym etui - to jak dla mnie i tak 100%-owy wzrost użytkowanych piór w jednym momencie ;)

Edytowano przez Radek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powyżej przykład produkcji etui typu "cygara", na którym jest wzorowane, to o którym było na wstępie. Do nabycia TU:
http://www.piszesz.pl/etui-skorzane-na-pioro-i-dlugopis-braz/730/

Podany model firmy Donat, jest bardzo prosty w wykonaniu. Koszt wykonania, to jakieś 50 - 60 zł. Jest dobre i pojemne raczej do przechowywania, a nie noszenia 6-7 piór z teczce. No i jest znacząco duże. Duużoo większe od etui typu "cygara".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...