Jump to content

Pióro z systemem tłoczkowym do ok.150zł


Recommended Posts

Cześć ponownie.

Szukam jakiegoś pióra z systemem tłoczkowym do ok. 150zł. Podobają mi się Pelikany, ale ciężko znaleźć w cenie, o której piszę. Nie musi być to pióro nowe, chciałbym stalówkę trochę grubszą niż F w Pilocie 78G, czyli coś ok. japońskiego M. Oczywiście stalówka złota mile widziana, ale nie jest konieczna. Zaryzykuję i napiszę, że z systemem tłokowym (prawie) wszystkie pióra wyglądają podobnie z kosmetycznymi różnicami, ale mniej więcej wygląd Pelikana M600 mi odpowiada, ale Pelikan 120 też jest w porządku. Myślałem chwilę o TWSBI Eco, ale nie za bardzo chcę demonstratora (chyba, że do ok. 70zł to mogę wypróbować). Ewentualnie zamiast systemu tłokowego jestem w stanie rozważyć level filler, ale nie wiem czy w piórze z takim systemem mieści się dużo atramentu. Wolałbym pióro używane, bo mniej będzie tracić na wartości, a nie wiem czy nowy nabytek długo zagości. Zakończę parafrazując Krzysztofa Ibisza z "Awantury o kasę": Biorę wszystkie propozycje pod uwagę i słucham Państwa...

Link to comment
Share on other sites

Ciężko mi znaleźć Pelikana 120, chyba że poczekam, aż Pan Marcin z forum coś będzie miał ;). Może macie jakieś orientalne propozycje? Click Glare miałem, ale wolałbym coś lepszej jakości. visvamitra Ty trafiłeś chyba na jego dobrą sztukę, ale mi coś nie pasowało ze stalówką.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki jakoś jak patrzę to drożej znajduję. A swoją drogą czemu te wysyłki są tak drogie? Nie ma tańszych z Bułgarii i Serbii?

Link to comment
Share on other sites

Zamiast skupiać się na jakimś szicie z allegro i chińskich jednorazówkach, dozbieraj kasy i kup coś lepszego.

Jeśli podoba Ci się M600 pozbieraj kasę i go kup. A jeszcze lepiej jak kupisz stare M600.

Pelikan 120 nie wart kupowania, bo często można kupić na uszkodzone, a M120 nie wart swej ceny.

Link to comment
Share on other sites

Akszugorze, to nawet nie chodzi o to, że moje oszczędności to 150zł i chcę je całe przeznaczyć na pióro, tylko to jest relatywna wartość jaką mogę wydać na pióro. Gdybym kupił pióro za 1000zł, to nie będzie mnie ono aż tak cieszyło, bo ewentualna zguba lub zniszczenie jego będzie dla mnie czymś strasznym :(. Ewentualnie myślałem jeszcze o jakimś piórze z systemem level-filler np. jakimś Sheafferze.

EDIT: Aha i nie wiedziałem, że są dwa modele, 120 i M120, ale wpisując w ebayu wysakują te same pióra

Edited by odkrywca
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...