Skocz do zawartości

Pióro z systemem tłoczkowym do ok.150zł


Polecane posty

Cześć ponownie.

Szukam jakiegoś pióra z systemem tłoczkowym do ok. 150zł. Podobają mi się Pelikany, ale ciężko znaleźć w cenie, o której piszę. Nie musi być to pióro nowe, chciałbym stalówkę trochę grubszą niż F w Pilocie 78G, czyli coś ok. japońskiego M. Oczywiście stalówka złota mile widziana, ale nie jest konieczna. Zaryzykuję i napiszę, że z systemem tłokowym (prawie) wszystkie pióra wyglądają podobnie z kosmetycznymi różnicami, ale mniej więcej wygląd Pelikana M600 mi odpowiada, ale Pelikan 120 też jest w porządku. Myślałem chwilę o TWSBI Eco, ale nie za bardzo chcę demonstratora (chyba, że do ok. 70zł to mogę wypróbować). Ewentualnie zamiast systemu tłokowego jestem w stanie rozważyć level filler, ale nie wiem czy w piórze z takim systemem mieści się dużo atramentu. Wolałbym pióro używane, bo mniej będzie tracić na wartości, a nie wiem czy nowy nabytek długo zagości. Zakończę parafrazując Krzysztofa Ibisza z "Awantury o kasę": Biorę wszystkie propozycje pod uwagę i słucham Państwa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jakoś jak patrzę to drożej znajduję. A swoją drogą czemu te wysyłki są tak drogie? Nie ma tańszych z Bułgarii i Serbii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akszugorze, to nawet nie chodzi o to, że moje oszczędności to 150zł i chcę je całe przeznaczyć na pióro, tylko to jest relatywna wartość jaką mogę wydać na pióro. Gdybym kupił pióro za 1000zł, to nie będzie mnie ono aż tak cieszyło, bo ewentualna zguba lub zniszczenie jego będzie dla mnie czymś strasznym :(. Ewentualnie myślałem jeszcze o jakimś piórze z systemem level-filler np. jakimś Sheafferze.

EDIT: Aha i nie wiedziałem, że są dwa modele, 120 i M120, ale wpisując w ebayu wysakują te same pióra

Edytowano przez odkrywca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...