Skocz do zawartości

Montblanc 220 replika


Davvidci

Polecane posty

Od dłuższego czasu marzy mi się Montblanc 220 :sacro::wub:  ale jako, że jestem zwykłym licealnym uczniem mogę tylko marzyć :cry: Czytałem sobie dzisiaj jakieś dawne tematy na forum o replikach (ciężko to w sumie nazwać repliką, bardziej zerżnięciem dizajnu) Baoer i innych. Olśniło mnie. Skoro prawie każde bardziej znane pióro ma swoją budżetową kopię to może MB 220 też. :w00t: Nie chodzi mi o własności piśmiennicze (nie w tak dużym stopniu) a jedynie o wygląd redface 

Proszę powiedzcie mi forumowicze. Jest na rynku jakaś kopia tego cudeńka? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopii nie znajdziesz (na całe szczęście!). Znajdziesz natomiast MNÓSTWO piór o zbliżonym dizajnie. Ale nie nowych. To jest wzornictwo charakterystyczne dla lat '70 i chyba nie było firmy, która by wtedy nie robiła czegoś podobnego. Zresztą sam MB ma co najmniej kilkanaście podobnych modeli: 12, 31, 224, 310, 422 itd.

Pelikan też miał podobną linię piór (niestety, nie są wiele tańsze, niż MB):

https://www.pelikan-collectibles.de/de/Pelikan/Modelle/Weiterentwicklung-Kolbenfueller/P1-Sonstige/index.html

 

Ja bym Ci radził szukać na ebayu Inoxcroma 77 (szukaj zwłaszcza u sprzedawców hiszpańskich). Bardzo przyzwoite pióro, za bardzo przyzwoite pieniądze. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu marzy mi się Montblanc 220 :sacro::wub:  ale jako, że jestem zwykłym licealnym uczniem mogę tylko marzyć :cry: Czytałem sobie dzisiaj jakieś dawne tematy na forum o replikach (ciężko to w sumie nazwać repliką, bardziej zerżnięciem dizajnu) Baoer i innych. Olśniło mnie. Skoro prawie każde bardziej znane pióro ma swoją budżetową kopię to może MB 220 też. :w00t: Nie chodzi mi o własności piśmiennicze (nie w tak dużym stopniu) a jedynie o wygląd redface

Proszę powiedzcie mi forumowicze. Jest na rynku jakaś kopia tego cudeńka? :D

 

Nie wiem, jaką cenę masz na myśli pisząc "budżetowa kopia", ale pamiętajmy, że Mb tłukł bardzo podobne pióra przez lata 60. i 70. (np. Mb 12 i odpowiednio 121 itd.), czyli bardzo długo. Nawet na Allegro można ustrzelić coś z tej produkcji w cenie poniżej 200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...