Skocz do zawartości

Klasyczne niedrogie pióro


Polecane posty

Witam pióromaniaków!

Już na wstępie przepraszam za zakładanie nowego tematu ale wybór pióra jest bardzo indywidualną sprawa.

Używam na razie Parkera Vectora i w oparciu o doświadczenia z nim związane wypiszę wymagania dotyczące nowego pióra.

-cena miło jeśli by była niższa niż 250 zł

-stalówka F (ale cieńsza niż F Parkera)

-klasyczny wygląd (zakochałem się w Watermanie Hemi GT)

-trochę większe niż Parker

-średnio ciężkie

I to chyba tyle. Ideałem chyba był by Waterman Hemisphere. Niestety mam mętlik w głowie bo poleca go mnóstwo osób ale dużo się też skarży.

Czy ryzykować i kupić Hemi czy jednak zwrócić uwagę na coś innego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D

Edytowano przez Davvidci
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Określenie "klasyczne" w kontekście kształtu piór wiecznych bywa niejednoznaczne ;) Co nie przekreśla japończyków. Pooglądaj sobie Platinum, Sailora, Pilota (tzw. wielka trójca) a ostatecznie i tak kupisz Pilota Namiki Maki-e ;)

 Edit: A tak na poważnie, to możesz coś z trójcy znaleźć na e-zatoce. Choć obawiam się, że możesz naciągnąć budżet tak do 115%-130%.

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że nie jest to ostatnie pióro w życiu, więc nie ma się co spinać. Podoba ci się Waterman Hemisphere to go sobie kup. Nie ma nic gorszego niż gdybanie i ciągłe analizowanie. To jest pióro, kupuje się je dla przyjemności. Osobiście mam Waterman Hemisphere ze stalówką F i jestem bardzo zadowolony z tego pióra, a mam je z 6 lat i nie mu nie dolega. Jak się okaże że jest zły skorzystasz z gwarancji, ale to jest jakaś tam ewentualność. Czemu zakładać, że akurat będzie źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davvidci no tak, ale te dwa to tak na start, żeby się ręka do pióra ćwiczyła, ale popatrz na forum do wątków z testami atramentów, ileż czeka tam na Ciebie pięknych możliwości. Nawet jak uprzesz się, że tylko granatowy i brązowy [uwaga na forum brakuje emotikonki typu evil smile - tu właśnie taka emotikona powinna się pojawić].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...