Skocz do zawartości

Gładki Oxford w B5


sum

Polecane posty

Herlitze sprawują się całkiem sensownie. Mam dwa ich zeszyty na wymienne wkłady (nazywają to "My.Book flex") i jakość papieru stoi na wysokim poziomie. Nie jest tak śliski jak Oxford, więc atrament wysycha szybciej a mimo to nie strzępi. Prześwity to absolutna rzadkość (porównywalnie z Rhodią) a przebijania jak dotąd nie uświadczyłem. No i cena jednak niższa niż Oxfordu. Tylko kup na początek jeden zeszyt na próbę bo nie wiem, czy w zwykłych zeszytach stosują ten sam papier co w moich wkładach.

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma innych Oxfordów, przynajmniej u nas. Są jednak  notatniki Oxford Business Journal (twarda oprawa, gumka, kieszonak z tyłu, zakładka), w formacie B5, co prawda w kratkę, ale o wiele delikatniejszą niż w normalnych Oxfordach (kiedy wstawiłam zdjęcie na Instagram, to ludzie myśleli, że notes jest gładki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet jeśli skusiłbym się na kratkę, to numerowanie stron odpada...

Naprawdę nie ma nic na rynku w formacie B5 przyjaznego dla pióra i bez liniatury?

Lokalny rynek (Irlandia) jest o wiele uboższy niż polski i tak, ale byłbym skłonny nawet z zachodniego Czadu ściągnąć, gdyby gdzieś coś takiego było...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jesteś z Dublina?

Jak tak to jest sklep Pen Corner i tam jest nawet nienajgorszy wybór.

Popatrz też co jest dostępnego w TK-Maxie bo tam można upolować jakiś fajny notes a widziałem wczoraj też pióra Online i Sheaffer.

Jest też Eason i warto tam sprawdzić w wielu jest słaby wybór ale w centrum i na Tallagh są notesy Moleskine, Leatchrun? czasem Rhodia i innych producentów.

Swego czasu kupiłem też trzy całkiem niezłe notesy A5 w EuroGiant. Kremowy gładki papier bez żadnych linii o dobrej gramaturze, 120 kartek za 1.5 euro - warto tam zaglądać bo mają notesy rozmaitych formatów.

Acha i sklep Tiger - tam też zawsze coś mają.

Generalnie cieżko coś kupić z dnia na dzień ale nie jest to zupełna pustynia;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musi być gładki, rozmiar A5 i dobrej jakości do pisania piórem to chyba nie da się lepiej niż Midori MD. Ok. 60 zł za 88 kartek w sklepach internetowych. Trzeba jednak lubić japoński, cienki papier (nie przebija, ale widać cień pisma z drugiej strony. Mnie nie przeszkadza, niektórym owszem,

 

Są jeszcze notatniki Rhodii: na pewno mają kropki, które są delikatne i mało widoczne. Nie wiem czy są zupełnie gładkie. Jednak papier jest śliski, jak terminarze Oxforda. Trzeba lubić bo i atrament dłużej schnie i nie ma odgłosu "skrobania" stalówką po papierze (który niektórzy muszą słyszeć ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...