Skocz do zawartości

Czyszczenie pióra a korozja


patricooo

Polecane posty

Cześć, 

 

ostatnimi czasy kupiłem sobie nowe pióro wieczne i to, którym pisałem dotychczas idzie w odstawkę. Chciałbym to piórko wyczyścić, ale mam obawy, co do tego, czy przez taką całonocną kąpiel części pióra w wodzie nie zardzewieją mi one, a jeśli tak, to poradźcie co z tym zrobić. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda

Szklanka

Dwie krople płynu do naczyń

Obydwie - stara i nowa sekcja plum do wody na noc. Stara się odmoczy z zalegającego atramentu, nowa z resztek poprodukcyjnych.

Potem obydwie dobrze wypłukać - np przy użyciu gruszki gumowej, wysuszyć na chusteczce lub ręczniku papierowym.

Gotowe

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VojtasK już w zasadzie wyczerpał temat. Dodam tylko, że to nie muszą być koniecznie dokładnie 2 krople płynu do naczyń. Standardowe czyszczenie pióra nie jest czynnością laboratoryjną ;)

Jeśli nie masz gruszki gumowej, to bez obaw. Wystarczy dokładnie przepłukać (z płynu do naczyń) pod bieżącą wodą, pobawić się trochę tłokiem, żeby wymusić przepłukanie spływaka i, jeśli nadal masz obawy co do dokładności płukania, możesz zostawić jeszcze na 2 godziny w szklance z czystą wodą. Nie ma prawa Ci cokolwiek zardzewieć.

Pióro na chusteczce połóż tak, by końcówka stalówki dotykała materiału. Przyspieszy to proces schnięcia.

PS To są moje subiektywne porady i praktyka własna a nie prawdy objawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Eligiusz, nie ma za co. Akurat byłem zalogowany ;)

 

Owszem nieumiejętne użycie myjki może uszkodzić pióro, Na tym lub sąsiednim forum było to poruszane.

 

A mógłbyś rozwinąć? Skoro czytałeś, to czy byłbyś łaskaw streścić najistotniejsze fakty żebyśmy wiedzieli, czego unikać? ;) Naprędce przeszukany w świątecznym rozgardiaszu Google wypluł to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...