Jump to content

Cienka i mokra kreska?


Recommended Posts

Witam, ja tak tylko z szybkim pytaniem: Czy możliwa jest cienka linia i przy tym żeby była ona mokra? czy to aż takie sprzeczności duże? Czy to zależy w jakiś sposób od atramentu? 

 

 

(z jednego szybkiego pytania zrobiło się kilka niestety :/)

Link to comment
Share on other sites

Grubość kreski ma się nijak do "wilgotności" kreski- to są dwa różne parametry. Przykładowo wszystkie moje Plumixy (a mam wszystkie grubości stalówki) piszą stosunkowo sucho, podczas gdy nieszczęsny TWSBI ECO ze stalówką EF pisał bardzo soczyście (pozostawiał bardzo mokrą linię).

Edited by Fiamat
Link to comment
Share on other sites

Chyba się w takim razie jednak skuszę na któreś piórko Lamy :D bo mój MR zdecydowanie pisał za grubo i za sucho a teraz(czyli po lekkim spiłowaniu kulki na końcu stalówki) pisze prawie tak jak chcę :D 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Tylko lepiej na początek wybierz jakąś tańszą Lamkę. Cokolwiek by o nich dobrego nie pisać, to rozmiary stalówek mają jednak europejskie, więc F-ka Lamy jest generalnie grubsza niż F-ka japońska. Ale skoro nie boisz się modyfikacji ziarna stalówki, to нет проблем  ;)

Link to comment
Share on other sites

Tego niestety nie wiem, obecnie w swoich zbiorach posiadam wyłącznie F i M. Ale na to pytanie odpowiedział już @ArielN kilka postów wyżej ;)

@KHOT mądrze prawi. Przy cenie stalówek do lamiaczy można się bez budzenia węża w kieszeni rzucić na komplet pióro plus stalówka na wymianę, ergo kup sobie pióro z EFką i stalkę F (lub abarot)

Link to comment
Share on other sites

Mokrą, w miarę cienką linię zostawiają stalówki Lamy w rozmiarze F (np. z atramentem Dark Lilac). EF są już zdecydowanie mniej mokre.

W przypadku mojej Lamy Safari F stalówka jest bardzo sucha, choć przypuszczam, że to może być kwestia atramentu Lamy. Co do cienko i mokro mój Waterman hemishere F zatankowany Grafem Moss Green stawia zdecydowanie bardziej mokre kreski niż wzmiankowana Lamy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...