Skocz do zawartości

Identyfikacja pióra


Grossus

Polecane posty

Witam,

Nie ukrywam na starcie, że jest to zadanie dla specjalistów.

Grając w jedną z moich ulubionych gier, Silent Hunter IV, zauważyłem pióro. Niestety moja wiedza na ten temat nie jest zbyt duża, a wzór zdaje się być zaczerpnięty z istniejącego jakiegoś modelu. Jednym słowem, cóż to za pióro?

http://img813.images...7/wyzwanie2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam Montblanc Meisterstück 146 ze starszym wzorem stalówki. Widać nawet pasiaste okienko podglądu.

Albo jakieś mocno inspirowane...

W dwóch częściach "House of 1000 Doors" (schematyczna przygodówko/szukanka, z tych masowo produkowanych) było kilka piór porozrzucanych po całym domu, w tym Sheaffer Targa. Niestety, nie dało się zrobić screenshota.

Ten Silent Hunter to realia WWII, czy późniejsze? Bo jeśli przed 1950 r., to namieszali w historii :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II Wojna Światowa, czyli powinno być z przed 1945r. Jednak twórcy gry raczej takimi drobnostkami się nie przejmowali.

Cóż, widać że pióro zacne i potwornie drogie. To teraz będzie jeszcze lepsze pytanie: Czy da się coś podobnego wyrwać, ale za kwotę do 100PLN? ;)

---edit---

Wczoraj juz nie miałem sił by sprawdzić, ale w grze są dwie kampanie. Można grać stroną Aliantów (łodzie podwodne amerykańskiej marynarki wojennej) lub Państw Osi (Kriegsmarine, tuttaj tylko typ IXD). Pierwszy screenshot pochodził z kampanii amerykańskiej, a poniżej podaję link do zdjęcia z kampanii niemieckiej. Co to jest za pióro?

http://img526.imageshack.us/img526/585/wyzwanie3.jpg

Edytowano przez Grossus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze interpretuję proporcje, źródłem inspiracji był Traveller, ale na zdjęciu widzę niewłaściwy klips, obsadkę, ringi, stalówkę i etui. Sposób mocowania skuwki też zły. Chyba, że mój ekran przekłamuje i jest to "replika" 144, ale wydaje mi się za duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...