Skocz do zawartości

Napełnianie pióra.


Mariusz G

Polecane posty

Dzień dobry,

Od wczoraj jestem posiadaczem pióra. Cały dzień przyglądam mu się i próbuję się czegoś o nim dowiedzieć.

Do tej pory nie udało mi się rozwiązać jednej zagadki- tylko proszę o wyrozumiałość dla mojej niewiedzy- nigdy wcześniej nie miałem z tym do czynienia, mianowicie: jak napełnić moje pióro atramentem i sprawdzić czy "działa"?

Poniżej zamieściłem fotografie pióra. Będę wdzięczny za podpowiedź jak z nim postępować.

post-5025-0-66968200-1481102480_thumb.jpg

post-5025-0-54689900-1481102487_thumb.jpg

post-5025-0-26250900-1481102494_thumb.jpg

post-5025-0-59058200-1481102506_thumb.jpg

post-5025-0-33995600-1481102556_thumb.jpg

post-5025-0-05442600-1481102600_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny zakraplacz :) Gratuluję!

 

Nie znam się na Montblancach więc nie powiem, jaki to model. Ale jeśli chodzi o załadowanie do niego atramentu, to jest bardzo proste. Bierzesz zwykłą strzykawkę, nabierasz do niej trochę atramentu i wlewasz go bezpośrednio do korupsu pióra przy schowanej stalówce. Potem wykręcasz stalówkę na wierzch i już możesz pisać. Po skończonym pisaniu musisz schować z powrotem stalówkę i zakręcić skuwkę.

 

Przy piórach tego typu musisz pamiętać tylko, żeby skuwkę odkręcać w pozycji pionowej i wysunąć od razu stalówkę. W przeciwnym wypadku atrament... no cóż... grawitacja i te sprawy  ;)

 

Acha, na początek nie zalewałbym pełnego pióra, tylko kapkę, żeby upewnić się, czy jest szczelne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny zakraplacz :) Gratuluję!

 

Nie znam się na Montblancach więc nie powiem, jaki to model. Ale jeśli chodzi o załadowanie do niego atramentu, to jest bardzo proste. Bierzesz zwykłą strzykawkę, nabierasz do niej trochę atramentu i wlewasz go bezpośrednio do korupsu pióra przy schowanej stalówce. Potem wykręcasz stalówkę na wierzch i już możesz pisać. Po skończonym pisaniu musisz schować z powrotem stalówkę i zakręcić skuwkę.

 

Przy piórach tego typu musisz pamiętać tylko, żeby skuwkę odkręcać w pozycji pionowej i wysunąć od razu stalówkę. W przeciwnym wypadku atrament... no cóż... grawitacja i te sprawy  ;)

 

Acha, na początek nie zalewałbym pełnego pióra, tylko kapkę, żeby upewnić się, czy jest szczelne.

 

 

Udało się. Nalałem kilka kropel atramentu (ubrudziłem przy tym siebie i wszystko wokół) i po chwili pióro zaczęło pisać. Na razie nie zdradza żadnych nieszczelności.

Pierwsze próbki wyglądają dobrze. Nie plami i brudzi ręki. Poniżej wkleiłem zdjęcia.

Nalałem atrament "Hero", który stoi w domu od kilku lat.

post-5025-0-86990400-1481114768_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Zamieściłbym bym zdjęcie, ale wykorzystałem 499,74 KB z 500 KB limitu miejsca na załączniki. W jaki sposób można odzyskać trochę miejsca aby wkleić nowe pliki?

 

Hej Mariusz,

 

przesłałem Ci PW w sprawie wstawiania zdjęć.

 

Gratuluję! Wspaniałe pióro i pismo :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwa wpisy są bardzo miłe, dziękuję.

Nawiązując do samego pióra, wciąż nie udało mi się określić modelu i daty produkcji. Zastanawiam się czy w ogóle jest to możliwe w oparciu wyłącznie o wiedzę dostępną w internecie. Mój egzemplarz w odróżnieniu od większości podobnych, znalezionych przeze mnie nie posiada konkretnych sygnatur, cech probierczych, czy tez dodatkowego znakowania numerycznego. Posiada on stalówkę, którą da się spotkać w piórach Montblanc z lat 20-tych, jednak niemal wszystkie były dodatkowo sygnowane marką. Czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc w bardziej szczegółowej identyfikacji mojego pióra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jestem bliski przekonania, że moje pióro to Montblanc Safety Pen No.1, Long Version. Niektóre źródła podają lata 1925-1934.

Natomiast nie znalazłem identycznego. Wydaje mi się, że w ogóle ciężko doszukać się dwóch takich samych egzemplarzy.

Zastanawia mnie natomiast brak sygnatury "Montblanc" na korpusie lub skówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...