Jump to content

Dzień dobry


MarqsM

Recommended Posts

Witam wszystkich tu obecnych!

 

Forum obserwuję od kilku lat jednakże dopiero dzisiaj postanowiłem się zarejestrować. Impulsem była pomoc w jednym z wątków. Do tej pory chłonąłem wiedzę tu obecnych, teraz wypada zacząć coś oddawać :)

 

Najwążniejsze informacje:

 

1. PIÓRA

Piórami piszę od początku podstawówki - zacząłem, jak pewnie wielu, od dwóch egzemplarzy HERO 612 GT w kolorze burgundowym pod koniec lat 80-tych (niestety zaginęły w mrokach dziejów). Na szczęście nigdy pióra kulkowe tudzież długopisy nie przeciągnęły mnie na drugą stronę mocy (korzystam w miarę regularnie, a jakże, jednak nie na stałe).

 

Moja kolekcja piór prezentuje się skromnie, patrząc na zbiory niektórych forumowiczów, ale służą one regularnemu pisaniu (z jednym wyjątkiem, o czym poniżej).

  1. FABER-CASTELL Ambition Coconut (F) oraz WATERMAN Expert City Line (czarny mat) (F) - moje dwa ulubione, codziennie w użyciu
  2. LAMY 2000 czarny makrolon (EF 14 ct)
  3. LAMY Studio Platinum Grey T68 CT antracyt (M 14ct)
  4. SHEAFFER Prelude Signature 9171 tytan/pallad (F)
  5. PELIKAN 400 zielone paski GT (M 14ct) - niestety sadzi kleksy pomimo dwukrotnej naprawy w krakowskim punkcie na Szpitalnej - nie mogę sobie z nim poradzić.

 

2. ATRAMENT

Mam swoje ulubione atramenty, którym jestem wierny od lat jak Waterman Havana (znaczy się: Absolut Brown) oraz Rohrer & Klingner w kolorach Salix i Verdigris. Te trzy mam zawsze, reszta się zmienia zależnie od nastroju. W tej chwili mam jeszcze kilka innych kolorów R&K oraz GvFC Cobalt Blue (ładny, pisze się fajnie). Kolejny na liście zakupów: Diamine Oxblood (tak, to przez to forum...).

 

3. PAPIER

Niestety, ale wpadłem w pułapkę (to chyba jest miłość) i jestem zagorzałym miłośnikiem systemu Traveler's Notebook - użytkuję codziennie. Oprócz tego regularnie piszę w notatnikach Rhodii. Generalnie kocham papier dobrej jakości, po którym można miło i przyjemnie sunąć piórem - im cieńszym tym lepiej.

 

 

Cóż, to chyba tyle o mnie - mam nadzieję, że jeszcze niejedno tutaj przeczytam i napiszę.

 

pozdrawiam

MarqsM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...