Skocz do zawartości

Pióro - pomóżcie w wyborze


Polecane posty

Witam.

Naszła mnie chęć nieodparta, by pisać piórem

Kiedyś, w zamierzchłej przeszłości PRL-owskiej w szkole pisałam plastikowym tłuściutko piszącym i tak piszącego szukam. Miękko, grubo, lekko i łatwo sunącego po papierze, nie drapako-skrobaka. Miło by było, by było lekkie i nie bardzo grube. Nie lubię długopisów i piór metalowych. 

Jestem kompletnym laikiem. Jak co i gdzie kupić? 

Nie chcę w pierwsze pióro inwestować wiele, bo nie wiem, czy się zaprzyjaźnimy. Około 100 zł max.

 

Pomożecie? :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Lamy to bardzo przyjemne i przyzwoite pióro w przyzwoitej cenie. Jak lubisz grubo i miękko, to stalówka B.

I ciesz się pisaniem nim!

 

PS. W księgarniach w Krakowie można wypróbować jak pisze Lamy (np. De revolutionibus na Brackiej np.). W innych miastach też powinna być taka możliwość...

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świeży użytkownik LAMY Safari popieram poprzedników. Pióro niesamowicie lekkie, stalówka F pisze całkiem grubo i bardzo gładziutko sunie po papierze, dawno nie miałam w ręku tak przyjemnie "płynącego pióra". Koszt to około 100 zł jeśli chcesz dokupić konwerter i atrament. Jestem leworęczna, bałam się zatem skrobania i profilowanej sekcji -  zupełnie niepotrzebnie. 

 

EDIT: no i Safari jest plastikowe jeśli nie lubisz metalu, a wersje matowe dodatkowo przyjemnie trzymają się dłoni ;)

Edytowano przez Silmaryel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję.

Obejrzałam LAMY - ładne, podoba mi się, Kaweco wydaje mi się troszke za grube. Stalówka B jest grubsza niż F? 

Jeszcze mam jedno pytanie, w jakim sklepie dokonać zakupu? Stacjonarnie nie mam możliwości (mała miejscowość). 

Co lepiej się sprawdzi : naboje czy atrament?  :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LAMY masz naboje (niestety dedykowane - nie pasują tam tzw. "uniwersalne/europejskie). Ale możesz dokupić tłoczek/konwerter (podam Ci linki).

W ostateczności co nie jest "grzechem", pusty nabój możesz napełnić atramentem przy pomocy strzykawki z igłą. Ot cała filozofia  ;)

Edytowano przez ArielN
Regulamin - w sprawie linków do sklepów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Hemisphere korpus i skuwkę mają zrobione z mosiądzu odpowiednio traktowanego by uzyskać właściwe wykończenie. "Czarna laka" to błyszczący czarny lakier. To zbyt tanie pióro by była to prawdziwa laka. Sekcja tu jest plastikowa.

Parafrazując: It's not so simple...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nic nie jest proste ani łatwe dla osoby, która się nie zna ni w ząb :-). Tym bardziej Wam dziękuję za pomoc. Zdecyduję się więc chyba na Lamy z atramentem i tłoczkiem. W jakim sklepie najlepiej dokonać zakupu? I czy wszystkie rodzaje atramentu będą odpowiednie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałaś :-)) 

 

Zamówiłam : 

 

Pióro wieczne Lamy Safari Umbra mat (stalówka  B) 

Tłoczek Lamy Z24

Atrament Lamy TG52 turkusowy

Naboje Lamy T10 zielone

 

Wybrałam jasne, żywe kolory, gdyż w zamierzchłych czasach kiedy pisałam piórem dominował jakiś nieokreślony ciemny  kolor atramentu :-)

Będę się rozpieszczać wizualnie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałaś :-)) 

 

Zamówiłam : 

 

Pióro wieczne Lamy Safari Umbra mat (stalówka  B) 

Tłoczek Lamy Z24

Atrament Lamy TG52 turkusowy

Naboje Lamy T10 zielone

 

Wybrałam jasne, żywe kolory, gdyż w zamierzchłych czasach kiedy pisałam piórem dominował jakiś nieokreślony ciemny  kolor atramentu :-)

Będę się rozpieszczać wizualnie :-)

 

Gratulacje :). Zapowiada się sporo frajdy z użytkowania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z kolorkiem jest problem. Zamówiłam, zapłaciłam, dziś otrzymałam e-mail z informacją o braku tego koloru (smutek mnie ogarnął, bo zdążyłam się już oswoić z myślą bycia posiadaczką pióra w takim kolorze). Bardzo nie lubię, jak ktoś sprzedaje coś, czego nie posiada na stanie. 

Czarnego błyszczącego też nie było. Kolorków nie chciałam, Pani zaproponowała mi czarne z limitowanej edycji Wisława Szymborska. Na nie się zdecydowałam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...