Skocz do zawartości

Klon Parkera 51 - Hero 51 lub 616, ukruszona stalówka


Freshmen

Polecane posty

Dobry wieczór

​Historia jest taka, że mam w posiadaniu takie pióro jak w temacie. Nie wiem dokładnie który to klon Parkera, ale ma ze 30 lat.Było nieużywane od dobrych pięciu lat. Rozmontowałem je, wymoczyłem i wyczyściłem.

​Poskładałem je jak należy, napełniłem no i przy pierwszym kontakcie z papierem ukruszyła się stalówka. siła nacisku była niemal zerowa, po prostu upływ czasu zrobił swoje.

​Stalówka raczej nie jest pozłacana, informacje na niej są zakodowane chińskimi krzaczkami. Brak cyfr arabskich.

​Wartość kolekcjonerska czy finansowa pióra pewnie zerowa, ale sentymentalnie - bezcenna.

​Pytanie moje brzmi- gdzie szukać takiej stalówki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy nabyć za parę złotych identyczne lub podobne pióro i przełożyć do Twojego

 

Eee jak to kopia to oddać oryginał do powszechnego recyklingu i kupić jakieś Hero 616 ;)

Ja za swoje dałem dwa miesiące temu 1.5 euro  na aukcji i jestem zadowolony - fajne piórko z niezła stalówka, zasiliło kolekcję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Jak już wspomniałem, to pióro ma wartość przede wszystkim sentymentalną. Ubolewam na faktem że muszę wymienić tą stalówkę w ogóle, bo to i tak jakby nie było to pióro, ale jakoś przeboleję ;)

​Zamówiłem już kilka sztuk na przeszczep. Mam nadzieję że uda się je uruchomić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...