Skocz do zawartości

Pióro wieczne dla kobiety do 500zl


Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczow :) 
Poszukuję pióra wiecznego. Zależy mi na tym, żeby pisało mokro, a jednocześnie cienko (EF albo F). Do tej pory na codzien uzywalam pilot metropolitan ze stalowka M - szukam czegoś cieńszego, albo przynajmniej takiej samej grubości. Z pióra jestem bardzo zadowolona ale poszukuję czegoś bardziej kobiecego, prestiżowego. 

 

Dwa główne modele, które biorę pod uwagę to sheaffer sagaris i pelikan m205.

 

Bardzo proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o radę i pomoc w wyborze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na przykład takie będzie dla kobiety idealne: 

Classic 200 Café Crème

 

dla zorientowania się polecam stronę:

 

https://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.109555./classic-edycje-specjalne

 

poza cenami, bo te są tu "trochę" kosmiczne. W innych sklepach można je znaleźć taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kobieca (powiedziałabym, że romantyczna) jest seria piór Cross  o nazwie Botanica. Wyglądają bardzo oryginalnie, ale nie są to pióra na każdą okazję. Z takich delikatniejszych w wyrazie piór moją uwagę zwróciło Sailor 1911 Young oraz Faber-Castell Ambition Rhombus. No i oczywiście mój faworyt, czyli Sheaffer Intenstity 9240 biały chrom. Piszę tym piórem od niedawna i już uwielbiam. Ma przepiekną skuwkę i według mnie jest kobiece i eleganckie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam pelikana.Mam M205

W tej cenie można też dorwać pilota capless, również mam. Oba pióra są świetne, skrajnie różne charaktery, piszą genialnie oba. I japońska f, to jest igiełka, cieniutko pisze (ale nie drapie).

Edytowano przez egzo18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kobieta nie obraziłabym się za żadne z tych ;)

 

Pelikan M205

 

Sheaffer Taranis

 

Kaweco Liliput (naprawdę drobne piórko)

 

Przepraszam, że tak od razu sklepem po oczach, nie jestem z nimi związana (emocjonalnie jestem! ale nie inaczej).

Edytowano przez ArielN
Regulamin - linki do sklepów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...