Jump to content

Pióro na prezent dla chłopaka (do 200zł)


Recommended Posts

Cześć! :)

Na wstępie zaznaczę, że komleptnie nie znam się na piórach. Poszukuję prezentu dla chłopaka najlepiej w cenie do 200zł, ewentualnie do 300-350 zł. Obecnie używa jakiegoś, ale jest z tych tańszych, niemarkowych.

Student, dużo pisze, więc potrzebuje pióra do użytku na co dzień. Najlepiej na naboje, które dobrze się trzyma w ręce i ładnie wygląda. Nie wiem jakie kwestie w wyborze pióra są ważne dlatego bardzo proszę o pomoc. Wszelkie wskazówki, podpowiedzi, sugestie mile widziane :)

Z góry dziękuję :)

Edited by naat.
Link to comment
Share on other sites

Pytanie, czy parker podciągnął się z jakością w nowej serii.
Jeśli budżet może być podwyższony, to również twsbi 580, wygląda chyba trochę lepiej od eco. Natomiast jeśli ma być bardziej klasycznie, no to może sheaffer GC 300/ prelude / intensity, czy lamy studio.

Link to comment
Share on other sites

Jak "wygląda" to oczywiście sprawa indywidualna, ale gdy weźmie się do ręki obydwa pióra, to raczej nie pomylisz się, które jest droższe a które należy do linii ekonomicznej. Po prostu widać różnice. 

I o to mi właśnie chodziło...

Wygląd to sprawa gustu, a takie sprawy jak rodzaj materiału, z którego zostały wykonane elementy pióra to "inna bajka"

Dla mnie osobiście oba te pióra są podobne, co do sposobu wykonania (oba mają stalowe stalówki różniące się kształtem, system tłokowy, różnią się rozwiązaniem dotyczącym sekcji, kształtem skuwki i logo, zamknięta 580-tka jest dłuższa o 4mm i cięższa o 11g). Nie widzę jakiś wielkich różnic po wzięciu obu do ręki (mam na myśli oczywiście jakość materiałów). W obu mamy do czynienia z przezroczystym plastikiem (w 580-tce jest go więcej / ma grubsze ścianki)

Cena Eco 176 zł, a 580-tka to 280 zł. (ceny w Polsce).

Edited by MBRafał
Link to comment
Share on other sites

TWSBI ECO jest ciekawym wyborem za tę kwotę, możliwości jest wiele, ale oprócz ECO proponowałbym Lamy Al-Star / Lamy Studio lub Waterman Hemisphere i długie naboje. TWSBI ECO będzie najpojemniejsze, ponieważ jest przezroczyste widać ile zostało atramentu. Nie napełnia się go wprawdzie nabojami tylko przez kałamarz, ale w wypadku tego pióra jest to dziecinnie proste i zajmuje chwilę.

 

Myślę, że pióro i atrament razem mogą być fajnym, praktycznym ale i w przyjemny sposób "oldschoolowym" prezentem :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o TWISBI ECO to mają różne stalówki, jaką najlepiej wybrać? E, EF? Jest duża różnica między nimi?

 

Różnica leży w rozmiarze, ef będzie pisał b.cienką linią, dobrą do szybkich, zamaszystych lub właśnie bardzo drobnych notatek, około m będzie średni rozmiar i najgrubiej pisać będą te około B do BBB.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli studiuje nauki ścisłe lub na kierunku technicznym to polecam EF-kę. Mam ECO ze stalówką w tym rozmiarze i uważam, że jest to optymalna grubość kreski do czytelnego zapisywania strony gęstymi obliczeniami. Jeśli pisze głównie tekst lub nie pisze drobnym pismem, to polecam grubszą kreskę, gdyż większość atramentów ukazuje pełnię swojego potencjału przy szerszej linii. Ponadto im stalówka grubiej pisząca tym mniejsza szansa, że będzie na początku lekko drapać.

 

 

EF może być "drapakiem", F-ka jest w sam raz.

 

Faktem jest, że z tym różnie bywa. Jednak TWSBI wypada nieźle a jeśli trafi się stalówka drapiąca, to z czasem się ułoży.

Edited by Fiamat
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...