Skocz do zawartości

W czym nosić atrament?


Artur123

Polecane posty

Witam

Posiadam od wczoraj swoje pierwsze prawdziwe pióro Parker Vector(stalowy).Nieużywam naboi lecz tłoczka STANDARD(działa jak strzykawka).Dokupiłem atrament Waterman Turkusowy ale niewiem w czym przenosić atrament do szkoły.Nie chcę brać całej butelki, ponieważ boję się że atrament może się wylać i będzie tragedia.

Edytowano przez Artur123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie kombinujesz trochę na wyrost, faktycznie zużyjesz cały zapas z tłoczka w ciągu dnia w szkole? Napełnianie pióra w klasie jest dość karkołomne i masz dużą szansę że poplamisz coś wokół. Moim zdaniem raczej wyrób sobie nawyk napełniania pióra wieczorem do pełna na następny dzień (bo rano możesz czasu nie mieć) a póki co, skoro pióro masz dopiero od wczoraj, to przez tydzień zobacz ile Ci realnie schodzi tego atramentu w jeden dzień i dopiero się zastanawiaj nad noszeniem butelki do szkoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie kombinujesz trochę na wyrost, faktycznie zużyjesz cały zapas z tłoczka w ciągu dnia w szkole? Napełnianie pióra w klasie jest dość karkołomne i masz dużą szansę że poplamisz coś wokół. Moim zdaniem raczej wyrób sobie nawyk napełniania pióra wieczorem do pełna na następny dzień (bo rano możesz czasu nie mieć) a póki co, skoro pióro masz dopiero od wczoraj, to przez tydzień zobacz ile Ci realnie schodzi tego atramentu w jeden dzień i dopiero się zastanawiaj nad noszeniem butelki do szkoły.

Może masz trochę racji ale boję się czy nie zapomnę wieczorem napełnić do pełna.Co do pisania w szkole,to czasami zdarza się że na jednej lekcji trzeba wypisać 5 stron a to tylko jedna lekcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz trochę racji ale boję się czy nie zapomnę wieczorem napełnić do pełna.Co do pisania w szkole,to czasami zdarza się że na jednej lekcji trzeba wypisać 5 stron a to tylko jedna lekcja.

Polecam TWSBI do nich mieści się kubik atramentu i czasem to irytuje bo skończyć się nie chce ;). Wiem, że to nie cena Vectora ale też nie jakoś specjalnie porażająca (mam na myśli Eco)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz trochę racji ale boję się czy nie zapomnę wieczorem napełnić do pełna.

 

Włóż do piórnika jeden zapasowy nabój. Przez jeden dzień marne szanse, że wypiszesz cały atrament, a w razie czego masz zapas. Plus też taki, że szybciej jest zmienić tłoczek na nabój niż wyciągać kałamarz i napełniać pióro w czasie lekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Parker nie robi turkusowego atramentu. Ale piękne jest przejście z turkusu do niebieskiego i odwrotnie.

Możesz rozwinąć odpowiedź.A co do pojemnika to nabyłem zapach samochodowy w buteleczce i wymyłem całość.Zobaczymy jak się sprawdzi.

Edytowano przez Artur123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem dowcip...

 

Syn z ojcem w polu, odpoczywają w przerwie od orki. Ojciec rozmarzonym wzrokiem patrzy na swoją kobyłkę i mówi do syna...

- Jak Bóg da, na wiosnę dopuścimy, będzie źrebak, a może i dwa...

- O tak tatulu, a ja to bym chciał jednego, żeby był ino mój

- A po kiego ci źrebak synku?

- O, ja bym na nim jeździł

Na to ojciec zdzielił syna przez łeb

- Głupiś! Źrebaka byś przełamał.

 

Zamartwiasz się, że zabraknie Ci atramentu, a jak ktoś Ci doradził, żeby napełnić pióro wieczorem, to wynajdujesz kolejny problem. Że obawiasz się, czy aby nie zapomnisz napełnić. To trochę tak, jakbyś zabierał się, nie mając żadnego doświadczenia, za pisanie książki i już teraz się zamartwiał, gdzie się ukryć przed łowcami autografów, gdy będą Czyhać na Ciebie, po premierze Twojej bestselerowej powieści. Nie obraź się, ale ile Ty masz lat, dwanaście?

Tak na marginesie, nosiłem nie raz atrament do szkoły, w fabrycznej butelce i nigdy nic się nie stało. Śmiem twierdzić, że jest to wręcz najbezpieczniejszy pojemnik na atrament, jaki można mieć. Poza tym, oczywiście nigdy nie mam jednego pióra, a co najmniej trzy.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale boję się czy nie zapomnę wieczorem napełnić do pełna

Właśnie o to chodzi, żeby wyrabiać dobre nawyki. Jak zapomnisz - no trudno, jeden dzień będziesz musiał długopisem mazać, co będzie dostateczną karą i motywacją żeby jednak nad tym nawykiem pracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano spróbuj. I podziel się wrażeniami. Ale ja tam bym spróbował nosić w porządnie zakręconej firmowej buteleczce. Przez całą średnią szkołę nosiłem w torbie (plecaków się wtedy nie używało) butelkę niebiesko-czarnego Hero i nigdy nic się nie stało. A torba czasami latała i miewała twarde lądowania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...