Skocz do zawartości

Jinhao 886 - jajko z niespodzianką


zmechu

Polecane posty

 Fakt i pełna zgoda --- tłoczki Jinhao są zróżnicowane, --- sugerowałem się dawnymi opisami na forum jak i tym opisem http://firma-aris.pl/produkt/tloczek-de-luxe-do-pior-wiecznych-konwerter-jinhao-standard-europejski

 oraz tym że naboje uniwersalne wchodzą do piór Jinhao to czemu by nie tłoczek Jinhao do innych marek piór z wejściem uniwersalnym ---- ok mój błąd :headsmack:

Chwile temu dopasowywałem tłoczki Jinhao do pióra Faber - Castell Emotion, -- Inoxcrom, -- czy Waterman Expert lub Allure i jakiś tam z wielu się dopasował, ale nie każdy. Ogólnie nie używam tłoczków, preferuję patrony stąd mój błąd myślowy.

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to jest z tymi chińczykami :) oni sami kombinują na wszelkie możliwe sposoby ;) Przydatną ciekawostką jest to co napisałeś z dopasowaniem do ww.piór, to bardzo przydatna informacja no tylko trafić który konwerter do którego pióra :D trzeba testować wszystko jak leci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę uważać z chińskimi tłoczkami i Watermanami - Expert nie łyka niczego, Hemisphere (stary) akceptuje tłoczki z piór Jinhao po uprzednim mechanicznym zmniejszeniu średnicy zewnętrznej szyjki oraz ściągnięciu metalowej ozdoby, dostępne z Camelem wymagały powiększenia średnicy otworu poprzez rozgrzany gwóźdź natomiast z Baoera nie pasuje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2018 o 17:15, Franek napisał:

Dobra i trafna recenzja @zmechu. Dziś dopiero przeczytałem, ale podpisuję się pod nią właśnie piórem Jinhao 886 :) Mam, używam i nigdy bym złego słowa na to fajne pióro nie powiedział. Poluzowałem mu tylko po kupnie nieco klips. Wewnątrz jest taka maleńka śrubka krzyżakowa, trzeba ją wykręcić, wyjąć klips i delikatnie, owinąwszy najpierw plastrem, żeby nie zarysować lekko go odgiąć. Jakieś małe kombinerki są niezbędne. Łatwo nie jest bo Chińczyk użył mocno sprężystej stali. Po tym zabiegu trudność polega na wkręceniu tej śrubki, ja użyłem magnetycznego śrubokrętu.

Pozdr.

I jeszcze tytułem małego dodatku. W Jinhao 886 tuleja wewnątrz sekcji jest wklejona na lepidło, być może szelak. Dopóki będzie ktoś używać konwertera dołączonego to pikuś. Nie powinno się nic dziać. Ale kłopocik zacznie się przy chęci wciśnięcia naboju. Pasuje standardowy. Przy tej czynności mnie wylazła cała tuleja wraz ze spływakiem, oraz pierścieniem metalowym i cienkim pierścionkiem wieńczącym. Krótko mówiąc pióro się rozsypało. Można temu zaradzić tylko w jeden sposób, nie panikować, bo to da się naprawić. Należy wyczyścić każdą część z szlaku i złożyć ponownie smarując klejem dwuskładnikowym. Użyłem niewielkiej ilości poxipolu (nie stosować żadnego butaprenu, bo tak podpowiadają niektórzy). Niestety chińskie pióra są pełne niespodzianek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic się nie zmieniło od 2 lat :) a butaprenem można od biedy skleić tylko trzeba odczekać aż całkowicie wyschnie, do czasu jak nie kupiłem szelak tak kleiłem to pióro. Nie pieściłem z dziadem ;) kupiłem buteleczkę szelaku za 5zł i zrobiłem tak jak powinno być. Chinole punktowo i za mało posmarowali szelakiem i tulejka wychodziła podobnie jak reszta drobiazgów zdobiąca to pióro ;) Ale to nie jedyne pióro ze ""stajni"" Jinhao/Baoer gdzie tak ciekawie rozpada się w rękach wszystko. Tak samo mogą rozchodzić się sekcje, gwinty w Baoer 388, 051,79 i pewnie wielu innych. Za mało szelaku i z czasem puszcza :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 26.11.2016 o 23:06, Kleks napisał:

No bo jakżesz odpowiedzieć na pytanie, jakie masz pióro? Jinhao? Hero?

To o mnie? 😁
Zaczynałam od Hero, później były następne, w międzyczasie trafił się Waterman (zgubiłam albo dostał nóżek) i jakieś plastikowe marketowe badziewie (cóż było tanie, a potrzebowałam drugiego koloru) i Jinhao. Później drugie Jinhao, od wczoraj Baoer. I obawiam się, że na tym się nie skończy, bo nieźle się nimi pisze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...