Skocz do zawartości

Korpus pokryty laką


patricooo

Polecane posty

Cześć, 

 

chciałbym Was zapytać jakie jest Wasze doświadczenie z piórkami, których korpusy wykonane są z mosiądzu i pokryte laką? Jak wygląda piórko po kilku(nastu?) latach dość intensywnej eksploatacji? Czy w razie odpryśnięcia, bądź starcia się lakieru jest możliwość, żeby to jakoś naprawić? Chętnie dowiem się jakie były Wasze doświadczenia. Z góry dzięki za odpowiedź! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wypowiedzą się doktorzy, ale z mojego wieloletniego doświadczenia mogę powiedzieć, że: lakierowanie lakierowaniu nie równe ale zazwyczaj (Parker, Waterman, Inoxcrom, Sheaffer) jest bardzo trwałe, nawet przy wieloletnim użytkowaniu. Oczywiście pojawiają się rysy i matowienie, ale po kilku latach to naturalne. Gorzej z odpryskami (upadek na beton) i rysami głębokimi (np. od kluczy w kieszeni). Takie trudno naprawić, bo trudno dobrać lakier o odpowiednim kolorze i zazwyczaj się to nie opłaca. Mam też obserwację, że starsze modele (takie nawet produkowane 5 lat temu, opieram o doświadczenie z Parkera'mi) są wytrzymalsze, trwalej polakierowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beskurcyja myli lakier z laką.

Parkery Sonnety z 1993-4 roku ze złotą stalówką pokrywane były laką, a w wersji premier (dwubarwna stalówka i dwa ringi na obsadce) powłoką była oryginalna chińska laka.

Wszelkie inne korpusy pokrywano kilkunastokrotną cieniutką warstewką lakierów. Inne Parkery - poniżej Sonneta oraz Sonnety chińskie (współczesne) to lakier max kilkuwarstwowy.

Oczywiście laka może się wyszczerbić lub rysa sięgnąć aż do mosiądzu... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beskurcyja myli lakier z laką.

Parkery Sonnety z 1993-4 roku ze złotą stalówką pokrywane były laką, a w wersji premier (dwutonowa stalówka i dwa ringi na obsadce) powłoką była oryginalna chińska laka.

Wszelkie inne korpusy pokrywano kilkunastokrotną cieniutką warstewką lakierów. Inne Parkery - poniżej Sonneta oraz Sonnety chińskie (współczesne) to lakier max kilkuwarstwowy.

Oczywiście laka może się wyszczerbić lub rysa sięgnąć aż do mosiądzu... 

 

Dzięki za cenną lekcję :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakażywica sumaka lakowego (werniksowego; Toxicodendron vernicifluum, daw. Rhus vernicifera) rosnącego na południe od rzeki Jangcy, używana w japońskiej i chińskiej sztuce zdobniczej, często barwiona i rzeźbiona.

 

za Wikipedią...

 

No tak, już sobie sprawdziłem ;) Podziękowałem Andma, bo nie zdawałem sobie sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...