Jump to content

Sheaffer Agio


Recommended Posts

Przyznam od razu, że Sheaffer Agio należy do Mojej Lubej, od dawna cierpiącej na miłość do przedmiotów, które są dostępne w wielu kolorach do wyboru. Zgodziła się jednak wypożyczyć go do recenzji.

Ag01.jpg

Agio jest piórem kobiecym. Ma wszystkie cechy przypisywane takim piórom – jest cienki, dość lekki, oprócz klasycznych metalicznych wykończeń jest dostępne sporo pasteli. Kolory to wielki plus Agio – są nietypowe, wykończenie jest lekko brokatowe, ale nie tak intensywnie jak w Prelude. Wyglądają inaczej w każdym oświetleniu – ten egzemplarz bywa błękitny, popielaty lub lila. Efekt jest naprawdę fajny.

Sam design jest prosty, pióro jest zgrabne, eleganckie, ale widać, że to narzędzie codziennego użytku, z niższej półki cenowej. Nadrabia wykończeniami.

Ag02.jpg

Po zdjęciu skuwki widzimy plastikową, żebrowaną sekcję (żłobienie zapobiega ślizganiu się palców). Stalówka jest prosta, jednokolorowa, kształtem bardzo zbliżona do stalówki w Prelude, tylko głębiej schowana. Stylistycznie kojarzy mi się ze stalówkami, jakich używa w niektórych piórach Waterman.

Ag03.jpg

Kreska Agio F-ki jest taka, jakiej należałoby oczekiwać – cienka. Nie „cienka w porównaniu z...” ani „cienka jak na...”, po prostu cienka, prawidłowa. Pióro pisze nie za mokro, nie za sucho, stalówka jest raczej sztywna, ale nie drapie. Pod tym względem Agio spełniło wszystkie pokładane w nim oczekiwania.

agio.jpg

Bez wahania poleciłbym je każdemu. Bez fajerwerków, bo jest to po prostu dobre pióro do pracy, do szkoły, do notatek, do pisania na co dzień. Będzie to też niezły prezent, chociaż do tego celu można kupić pióro bardziej eleganckie i klasyczne. Ale jeżeli przyszły właściciel wybierze najbardziej mu odpowiadające wykończenie, to Agio nie będzie się kurzyło na półce. Tego pióra chce się używać, bo jest po prostu porządne. Niezawodne, nie robi niespodzianek, ładne. Naprawdę warte polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...