Skocz do zawartości

Męskie klasyczne pióro do 150 zł


Gaja

Polecane posty

Witajcie.

Pojawiłam się na forum ponieważ pragnę się Was poradzić, jakie mogę kupić pióro dla mojego narzeczonego.

Aktualnie korzysta z Parker GT czarne ze srebrnymi wykończeniami. Jest studentem wiec pisze sporo. Potrzebuje coś lekkiego wygodnego i najlepiej piszącego cienko. Było by miło aby kolor był stonowany.

No i marka. Dla mnie najtrudniejsza sprawa ponieważ się nie znam. Nie wiem czy Parker czy Waterman czy Duke czy Kaweco, Pelikan, Lamy i inne. Dodam, że na razie oglądałam allegro i kilka innych stron z piórami.

Jedyne co jest dla mnie ważne to aby stalowa była klasyczna. Nie taki trójkąt jak ten GT ale coś jak w Parker Sonnet albo Waterman Expert.

Dziękuję za cenne rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco Student (dobra stalówka, ale materiał, z którego wykonano korpus zbiera kurz, minimalnie powyżej budżetu)

Lamy Studio (srebrne, z sekcją z tworzywa sztucznego. SUper piórko)

Sheaffer Gift 100 lub 300 (300 jest trochę droższe)

Waterman Hemisphere (używane-czasami na OLX pojawią się nówki w Twoim budżecie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco Student (dobra stalówka, ale materiał, z którego wykonano korpus zbiera kurz, minimalnie powyżej budżetu)

Lamy Studio (srebrne, z sekcją z tworzywa sztucznego. SUper piórko)

Sheaffer Gift 100 lub 300 (300 jest trochę droższe)

Waterman Hemisphere (używane-czasami na OLX pojawią się nówki w Twoim budżecie)

Mam kilka z wyżej wskazanych. Najlepszym wg mnie wyborem jest Waterman. Pisze miękko klasycznie wygląda. I startuje w zasadzie za każdym razem nawet po długim leżakowaniu. Jedyny ewentualny minus to hemisphere jest dość cienki. Dla mnie to nie probl;em. Nietety w sklepach cena zaczyna się gdzieś lekko ponad 200 zł do 300 zł i nawet czasami więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowała w Waterman Hemisphere w stosunkowo taniej aukcji. Czekam aż przyjedzie. Wygląda pięknie i z tego co czytałam ma bardzo dobre recenzje.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)

Dopiero doczytałęm wątek. Dobry wybór. Oczywiście jak pióro nie będzie miało uszkodzeń czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...