Skocz do zawartości

Złoto, srebro. czy..?


Pan_Q

Polecane posty

Uhh, tyle obrzydliwie złotych piór w jednym miejscu. To jest jak z tymi "super lux" produktami wysadzanymi svarowskim jak niemieckie (nomen omen) czołgi minami. Ni to ładne, ni to użyteczne. Świeci się jak psu oczy i do niczego nie służy, bo to przecież zbyt "cenne", by cokolwiek z tym zrobić. Tragedia.

Ni to ładne? Kwestia gustu.

Ni to użyteczne? Jak najbardziej użyteczne, jak się tylko dobrze rozejrzysz to zobaczysz ludzi używających złotych MB na codzień.

A część modeli z tej aukcji jest także w posiadaniu forumowiczów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że są ludzie używający takich piór na co dzień. W moim subiektywnym odbiorze takie absolutnie złote przedmioty są po prostu brzydkie. Gdybym, czystym przypadkiem, stał się posiadaczem takiego pióra, to najpewniej nie nosiłbym go ze sobą. Pióro, które mogę spokojnie używać wyłącznie w zaciszu domu, przestaje być dla mnie dziełem sztuki użytkowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie miałem. Tylko po co, jeśli mi się nie podobają. Większość modeli, o ile się orientuję, nie różni się stalówkami między różnymi wersjami wykończeń. Więc jaka jest różnica między piórami o złoconym korpusie a resztą, że tak zachęcasz mnie do ich wypróbowania? Widziałem takie pióra, pisałem identycznymi stalówkami w ładniejszych moim zdaniem egzemplarzach. Po prostu osobiście nie przepadam za takim wyglądem. Z takim złotem w dłoni zaczyna się wyglądać niczym Prezes Zarządu a nie człowiek (nikogo nie obrażając). Szczególnie, kiedy ma się 19 lat i jest się studentem. Po prostu nie wyobrażam sobie używania takiego pióra na uczelni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie miałem. Tylko po co, jeśli mi się nie podobają. Większość modeli, o ile się orientuję, nie różni się stalówkami między różnymi wersjami wykończeń. Więc jaka jest różnica między piórami o złoconym korpusie a resztą,...

No i to by było na tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to by było na tyle.

Przepraszam, nie chcę wchodzić w czcze dyskusje i przepychanki, ale czy mógłbyś mnie łaskawie wyprowadzić z niewiedzy i wskazać różnice pomiędzy piórami o złoconym korpusie a ich ekwiwalentami w innym wykończeniu? Bo mam wrażenie, że próbujesz mi wskazać wyjątkowość samochodów czerwonych w porównaniu z niebieskimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znowu- masz na myśli wygląd, trwałość, precyzję wykonania, właściwości pisarskie? Pytam szczerze, gdyż mnie zaintrygowałeś.

Tylko proszę, nie odpisuj, bym poszedł do sklepu i sam się przekonał, bo głupio mi wchodzić doń celem popisania i pomacania sobie pióra, którego i tak nie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, różnią się wieloma elementami, część związana jest z materiałami, część z designem, część z procesem produkcji (np. produkcja ręczna). A co za tym idzie, zróżnicowany: wygląd, proces starzenia się, wytrzymałość na zadrapania, waga, odczucia dotykowe, różne stalówki (tak różne)... No i oczywiście cena  :angry:  To tak w skrócie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie_Q, przyjacielu, zaintrygowałeś mnie. Jasne, te "solidnie", czy "szterlingi" są cięższe od plastiku, może żółte mniej się w ręku ślizgają, ale... co jeszcze? Prestiż? :hmm1:

Prestiż to już całkiem inny temat  :P tzw "piramida prestiżu" jest zawsze wysoce subiektywna i zależy od wybranych kryteriów, w jednej np. Montblanc był w "dolnym rejonie stanów średnich".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak... :)

Ale przyznam, że np. zamiast jakiegoś "biżuteryjnego" Montblanca wolałbym, no, nie wiem... może Montblanc Meisterstück no.32,5L pushknob filler black and pearl marbled streamlined shape..? B)

Thay, i to jest jeden z powodów dla których Ciebie lubię  :D

 

Ale, ale o zdjęciach pamiętam  :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...