Skocz do zawartości

Okładka na notes.


liare

Polecane posty

Potrzebuje okładki, w którą mogę włożyć notes/zeszyt A5. Okładka powinna być w miarę wytrzymała. Jakieś propozycje? Chce po prostu wymieniać, dokupywać nowy notes i wsadzać w okładkę. Tyle. 

Tu są takie mniej więcej co by mnie interesowały. Tylko, że wykonane z czegoś mocniejszego.

http://milydrobiazg.blogspot.com/2012/11/okadki-na-zeszyty-i-notesy.html

 

Ktoś przerabiał taki temat? 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam dwie lewe ręce (do rękodzieła), ale z powodu dużej chęci posiadania okładki i z powodu braku funduszy zrobiłam sobie sama okładkę. Na usztywnienie katon, w założeniu miał być obszyty, ostatecznie został obklejony filcem, uprzednio przez środek przeciągnęłam gumkę, zwykłą, krawiecką, i gotowe. Mam tam dwa zeszyty A5, nie zrobiłam miejsca na pióro, bo jak już wspomniałam mam dwie lewe ręce, ale ogólnie okładka spełnia swoją rolę, w dodatku jest miła w dotyku :)  Koszt około 5zł. Radość z posiadania czegoś wykonanego własnoręcznie - bezcenna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herlitz My.book flex

http://mybookflex.herlitz.eu/pl/produkty/

 

Różne rozmiary, różne materiały okładki, nawet fajne. No i nie za drogo.

 

Też fajne ale tylko jedna gumka w zestawie...

 

Zastanawiam się czy naprawdę potrzebuję coś podobnego? fajnie mieć np. dwa zeszyty do wszystkiego w jednym opakowaniu ale tyle lat nosiłem wszystko w torbie i też nie miałem z tym problemów ;)

Czy grubszy notes A5 w twardej okładce też wejdzie do takiej okładki z gumką? Od lat używam papierowych notatników które kupuje w sklepie wszystko po 1.5 euro i jestem z nich zadowolony. Ostatnio piszę głównie piórem i okazuje się, że ten papier całkiem nieźle się spisuje i lubię też jego kremowy kolor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grubszy notes A5 w twardej okładce też wejdzie do takiej okładki z gumką? 

Dołożyłem do jednego 40 kartkowego wkładu drugi identyczny. Miękkie, łączone na zszywki, zeszyty mogą mieć spokojnie 80 kartek a może i więcej. 

 

Spróbowałem z zeszytem w twardej okładce, 96 kartek. Ale to już nie wygląda tak ładnie. Nie jest dobrze dopasowane przez kanciasty i zbyt gruby grzbiet. Ale można byłoby używać taki zestaw. Możliwe, że okładka dopasowałaby się z czasem. 

Uwaga: podociskałem nieco w okolicach grzbietu i już widzę, że jest lepiej. Więc na pewno z czasem dopasuje się bardziej. Ale tak czy inaczej, jest to przewidziane raczej do zeszytów łączonych centralnie zszywkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już Lihitab to za trzy tygodnie (tyle trwa przesyłka) będę mógł coś o nim skrobnąć a może i jakieś zdjęcia dodam ;)

Najbardziej jestem ciekaw poręczności tego rozwiązania - czy nie zajmuje za duzo miejsca itd... bo i tak pewnie będzie noszone w torbie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem w posiadanie metodą kupna okładki my.book flex. No i stwierdzam, że to nie dla mnie. Cienka okładka, nie wejdą do nie niej grubsze zeszyty. Jakbym chciał dwa, to raczej max 2x32 kartki bo więcej to już kiepsko wygląda. Wg. mnie to łącznie max 60 kartek wejdzie i będzie jakoś działać. Ja potrzebuje okładki, gdzie włożę gruby notes, 96 kartek plus mały 16-kartkowy. Przynajmniej na tę chwilę mam taki koncept. Tak okładka uświadomiła mi właśnie problem z taką konfiguracją. Obawiam, się, że jakakolwiek okładka będzie słabo się spisywać. No nic, zobaczymy, może wymyślę coś innego w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej liare, kupowałam skórę kilka tygodni temu w Juchciku i powiem tak: trochę loteria. Na 4 kupione kawałki skóry, moje oczekiwania spełniły dwa - to znaczy skóra długo garbowana, miękka, po odpowiednim przygotowaniu ładnie zginała się w miejscu grzbietu notatnika.

 

Pozostałe kawałki nosiły wyraźne wyraźne ślady spękań, które mocno pogłębiały się w trakcie "pracy" notatnika i których nie sposób ukryć i zniwelować pastą czy olejem do skór (czym innym są naturalnie powstające na skórze rysy i wgniecenia a czym innym głębokie pęknięcia lica :(). Na plus dobry kontakt, szybka wysyłka i szeroki asortyment chemii do skór. Powyżej formatu A4 skóra jest wysyłana zwinięta w rulon, do A4 na płasko, jako list.

 

Kawałek skóry do mojego "ostatecznego" notatnika postanowiłam kupić w mikasklep - pytałam o indywidualnie wymierzony kawałek, dostałam w dobrej cenie piękną, cudownie miękką skórę ze sporym naddatkiem (można ze ścinków zrobić jakieś bajery typu pasek do zegarka, zakładkę, czy bransoletkę). Szybka wysyłka, sprawny kontakt mailowy. 

 

http://mikasklep.eu/skora-garbowana-roslinnie-kawalki/7-skora-bydleca-licowa-3mm-kawalek.html

 

Jeśli nie przeszkadzają ci drobne uszkodzenia skóry (w sumie nigdy nie ma gwarancji, jaki kawałek dostaniesz) to bierz Juchcika, szczególnie że kolorek fajny :) 3 mm to już jest kawał skóry, na grzbiecie pewnie ci się trochę pomarszczy przy zginaniu, ale będzie niemal niezniszczalna :)

Edytowano przez Silmaryel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłam twój drugi post :) Jeśli chcesz w skórzanej okładce nosić gruby zeszyt/dużo zeszytów to pamiętaj, żeby okładka była odpowiednio większa niż format wkładu zeszytowego. Popełniłam ten błąd robiąc pierwszą okładkę i przycięłam ją na wielkość okładki zeszytu - była po prostu za mała, zeszyty nie mieściły się i nieelegancko wystawały.

 

W moim obecnym notatniku mieszczą się trzy zeszyty własnej roboty - dwa po 30 kartek i jeden 60, czyli w sumie ponad 100 kartek (format taki jak wkłady do Travellers Notebook od Midori, czyli wymiary okładki około 21x11 cm, planuję w przyszłości dokupywać oryginalne wkłady :D). Nic nie wystaje, gumki trzymają wszystko w ryzach, na upartego można jeszcze jakiś folder czy inne ustrojstwo dołożyć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za info. Na razie się przymierzam. ;-) 

Nie wiem jeszcze jaką skórę wybrać. Jaką grubość. Pomyślałem o 3mm bo akurat takie są wspomniane wyżej sefer. Ale może nie potrzebuje takiej, może cieńsza. Najlepiej by było jakby gdzieś pomacał gotowe produkty tego typu ale nie mam specjalnie gdzie. Dlatego też nie chcę od razu kupować gotowego produktu za 150 bo może okaże się, że to nie dla mnie.  Kupiłem sobie próbnik skór i pomacam chociaż to. ;-D

Edytowano przez liare
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłam twój drugi post :) Jeśli chcesz w skórzanej okładce nosić gruby zeszyt/dużo zeszytów to pamiętaj, żeby okładka była odpowiednio większa niż format wkładu zeszytowego. Popełniłam ten błąd robiąc pierwszą okładkę i przycięłam ją na wielkość okładki zeszytu - była po prostu za mała, zeszyty nie mieściły się i nieelegancko wystawały.

 

W moim obecnym notatniku mieszczą się trzy zeszyty własnej roboty - dwa po 30 kartek i jeden 60, czyli w sumie ponad 100 kartek (format taki jak wkłady do Travellers Notebook od Midori, czyli wymiary okładki około 21x11 cm, planuję w przyszłości dokupywać oryginalne wkłady :D). Nic nie wystaje, gumki trzymają wszystko w ryzach, na upartego można jeszcze jakiś folder czy inne ustrojstwo dołożyć ;)

 

Dałbyś jakieś zdjęcie Twojej okładki? Czy gdzieś leży już na forum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie, oto zdjęcia :) Przepraszam z góry za jakość zdjęć, na chwilę obecną nie dysponuję niczym lepszym niż telefon. 

 

20161118_125315.jpg

 

20161118_125423.jpg

 

20161118_125448.jpg

 

20161118_125542.jpg

 

20161118_125713.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać, że środkowy notes wystaje bardziej niż pozostałe dwa (specyfika systemu "gumkowego"): jeśli okładka nie będzie odpowiednio większa to właśnie ten będzie wystawał poza nią. Mam nadzieję, że na ostatnim zdjęciu widać też delikatnie polerowane krawędzie - kawałek mokrej szmatki, wosk pszczeli, kieliszek do wódki i jedziesz ;) Też kupowałam skórę 3mm. Pierwszy kawałek kupiłam grubości 2mm i była zdecydowanie zbyt cienka, robiła wrażenie mało solidnej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, moje DIY wkłady pozostawiają jeszcze sporo do życzenia, ale do dyspozycji miałam chwilowo tylko kolorowe kartki z dziecięcego bloku i mało ostry nóż do papieru :) Jak zapiszę te, to pomyślę o czymś bardziej estetycznym.

 

No jak dla mnie ok. Moja okładka, którą być może zrobię wygląda lepiej tylko w mojej głowie. hehe 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...