Skocz do zawartości

Pióro Parker Urban/ urban premium im/im premium pytanie o materiał wykonania


Polecane posty

Cześć dawno mnie nie było :)

Próbuje ustalić dla znajomej jak w temacie czy któreś z tańszych piór parkera ma "metalowe" korpusy skuwki? Nie nie chodzi mi o wersje srebrne czy złote które wiem ze są aluminiowe (?) Chodzi mi o wersje kolorowe czarny niebieski różowy.

Z góry dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba mosiądz, nie miedź. Miałem kiedyś niebieskiego Urbana. Kiedy zaczęła złazić niebieska farba/folia (notabene po krótkim czasie) i całość zaczęła przypominać niebieską krowę w metaliczne łatki (później na odwrót), to miałem trochę czasu na kontemplację wyglądu materiału pióra. Ale zastrzegam: nie przeprowadzałem jakichkolwiek analiz chemicznych.

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystkie tańsze pióra Parkera chyba poza Vectorem są metalowe. Z tego co wiem konkretnie wykonane są z miedzi, ale głowy za to bym nie dał.

 

 

To jest chyba mosiądz, nie miedź. Miałem kiedyś niebieskiego Urbana. Kiedy zaczęła złazić niebieska farba/folia (notabene po krótkim czasie) i całość zaczęła przypominać niebieską krowę w metaliczne łatki (później na odwrót), to miałem trochę czasu na kontemplację wyglądu materiału pióra. Ale zastrzegam: nie przeprowadzałem jakichkolwiek analiz chemicznych.

 

 

Z miedzi raczej nie sa.

 

 

Metal, niczem złoto  :P

2lxc9hu.jpg

Dzięki wielkie 

Dobrze wrócić na "stare śmieci" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...