Skocz do zawartości

Dzień dobry w jesienne przedpołudnie


Silmaryel

Polecane posty

Cześć wszystkim! Mam na imię Joanna, choć w internetach wołają na mnie Sil. Diagnozuję u siebie początki piórozy, za co w ogromnej mierze odpowiada to forum :) Zaczęło się w czasach szkolnych. W trzeciej bądź czwartej klasie dostałam swoje pierwsze pióro wieczne. W pięknym granatowym kolorze i o cylindrycznym kształcie. Matowe, jakby gumowane. Nic niezwykłego, to mógł być jakiś szkolny Pelikan lub no name, ale wyróżniał się na tle posiadanych przeze mnie i przez kolegów z klasy "pisadeł'. Nawet miał dołączony konwerter, który Tata skrzętnie schował, mówiąc, że jeszcze do niego dorosnę :) Do tej pory nie wiem, co się z nim stało...

 

Tak czy inaczej, szacunek do pisania piórem zaszczepili we mnie rodzice, szczególnie Tata. Mimo czasem rozlanego atramentu, mimo konieczności wymiany nabojów, mimo granatowo-czarnych placów (taki los leworęcznej!) i ja odnajduję przyjemnie bolesny rodzaj nostalgii uwieczniając swoje myśli lub po prostu codzienne zapiski tym szlachetnym instrumentem. Jednak z wygody często zdarzało mi się zamieniać pióro na pierwsze lepsze długopisy, które zawsze szybko mnie rozczarowywały. Obiecuję poprawę :)

 

Trudno mówić o posiadanej przeze mnie kolekcji, bowiem większość piór wiecznych, którymi dane było mi pisać otrzymałam w spadku lub na "tymczasowe pożyczenie". Wśród nich znalazły się napełniane przy pomocy ściskanej gumki pióra Hero pamiętające studenckie czasy Rodziców, plastikowe szkolne pióra (nadzwyczaj dobrze wspominam jedno z pędzącym na rowerze misiem koala) oraz kilka piór Waterman i Parker (z bardziej przystępnych cenowo serii). Większość zaginęła w mroku dziejów lub wróciła do prawowitych właścicieli.

 

Mi zaś ostał się Waterman Allure, czarny, matowy i elegancki, choć nie pozbawiony wad i skaz od użytkowania, o czym w innym wątku. Dzięki Waszej wiedzy i cennym radom coraz bardziej zagłębiam się w świat piór wiecznych, notatników i kaligrafii. Z ogromną przyjemnością czytam to forum, ciesząc się, że są ludzie ceniący i kochający trwałe i piękne przedmioty jakimi są pióra wieczne. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...