Skocz do zawartości

Cross to czy nie? Jaki?


Ikubana

Polecane posty

W odmętach mężowskiej szuflady kilka lat temu znalazłam pióro. Dostał je w latach 90tych, może koniec 80tych, pamięta, że bez opakowania, więc możliwe, że jest jeszcze starsze, możliwe, że przywiezione z Niemiec. Pióro opisane jest jako Cross, stalówkę wymieniałam kilka lat temu na Crossową, pasuja naboje do Crossa.

Teoretycznie wygląda jak Century. Kupiłam przez internety tłoczek do Century i niespodzianka, nie pasuje, gwint przeszkadza.
I tu pytania: czy Cross w którymś momencie zmienił rodzaj tloczków? Co to za model? Antyk jakiś? To w ogóle Cross czy zgrabna podróbka?

post-4870-0-39141700-1478176784_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stary (oryginalny) model) w pewnych wykonaniach nazywany Century, był produkowany w Stanach i Irlandii - lata 80 XX wieku.

Konwerter starszego typu bez gwintu, na wcisk. Oryginalny był z zielonego plastiku w przeciwieństwie do wkręcanego pomarańczowego.

 

Dzisiaj oryginalny konwerter jest po prostu z przezroczystego bezbarwnego plastiku. Na pewno odpowiednie są dostępne w Piórotece i u Bazarnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stary (oryginalny) model) w pewnych wykonaniach nazywany Century, był produkowany w Stanach i Irlandii - lata 80 XX wieku.

Konwerter starszego typu bez gwintu, na wcisk. Oryginalny był z zielonego plastiku w przeciwieństwie do wkręcanego pomarańczowego.

 

Dzisiaj oryginalny konwerter jest po prostu z przezroczystego bezbarwnego plastiku. Na pewno odpowiednie są dostępne w Piórotece i u Bazarnika.

 

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...