Skocz do zawartości

Platignum przerywa


Mcarto

Polecane posty

Mam problem z piórem Platignum (nie Platinum) ze złotą stalówką.

Pióro zakupiłem używane na licytacji.

Ponieważ było już napełniane to dobrze je namoczyłem a na drugi dzień rozebrałem i dokładnie wyczyściłem spływak, stalówkę i wnętrze (system napełniania pęcherz).

Te pióra słyną z tego, że bywają b.suche, ja trzy razy mocowałem stalówkę, układałem dokładniej spływak i teraz fajnie pisze - podaje odpowiednią ilość atramentu ale po kilku linijkach, połowie strony zwykle nagle przerywa i znów musze mim machać (kleksy) ew. ściskać pęcherz.

Przypomina mi to trochę moje doświadczenia z Kaweco które się porem ładnie rozpisało.

 

Nie mam pojęcia co może być nie tak... spływak teraz leży idealnie a rowek podający atrament jest duży jak na pióro, czysty i sięga do pęcherza, stalówka jest dobra, jest odpowiednia szczelina i ładnie podaje atrament. Sam atrament to niebieski Cross który ma odpowiedni przepływ i nigdy mi nie robił problemów.

Z góry dziękuję za informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie? :D

 

Chyba znalazłem odpowiedź. W każdym razie podzielę się własną herezją, że pióro po dokładnym wymyciu musi się ułożyć... naprawdę nic z nim nie robiłem- poleżało przez noc 2-3 razy się nim pobawiłem i już dobrze pisze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...