Skocz do zawartości

Shakespeare Velvet Red - Montblanc LE


visvamitra

A  

11 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?

    • Tak
    • Raczej tak
    • Trudno powiedzieć
      0
    • Raczej nie
    • Nie
      0


Polecane posty


Montblanc lubuje się w drenowaniu kieszeni swoich klientów wypuszczając regularnie na rynek edycje limitowane sygnowanych przez siebie produktów. Nas interesują pióra i atramenty, więc o atramencie dzisiaj napiszę.


 


Velvet Red to jeden z czterech zapowiadanych na ten rok (pozostałe to: Shakespeare Velvet Red, Jazz Blue i Peace Orange) atramentów limitowanych. 


 


Atrament jest sprzedawany w gustownym kartoniku i w sympatycznym kałamarzyku o pojemności 35 ml. 


 


fpn_1478007077__velvetred_2.jpg


 


Velvet Red to ciemna czerwień o niezłych właściwościach. Atrament ten raczej nie strzępi (na gorszych papierach może się to zdarzyć), nie przebija. Pisze się nim przyjemnie a sam kolor uważam za interesujący. Z drugiej strony Corn Poppy Red podoba mi się bardziej. Kałamarz po wypróbowaniu próbki od Nikii kupiłem i zatrzymam, bo to przyzowity atrament. Jedyną wadą jest cena.


 




fpn_1472898025__shakespeare_is.jpg


 


Atrament na ręczniku kuchennym


 


fpn_1472898039__shakespeare_rk.jpg


 


 


 


Software ID


 


fpn_1472898088__shakespeare_l_3.jpg


 


Color range


 


fpn_1472898104__shakespeare_l_cr.jpg


 


Tomoe River, Kaweco Sport Classic, B


 


fpn_1472898167__shakespeare_t_1.jpg


 


fpn_1472898177__shakespeare_t_2.jpg


 


fpn_1472898187__shakespeare_t_3.jpg


 


 


 


 


Leuchtturm 1917, Kaweco Sport Classic, B


 


 


fpn_1472898065__shakespeare_l_1.jpg


 


 


fpn_1472898076__shakespeare_l_2.jpg


 


fpn_1472898097__shakespeare_l_4.jpg


 


 


Leuchtturm 1917 grid paper, Senator Windsor, M


 


fpn_1472898114__shakespeare_le_1.jpg


 


fpn_1472898124__shakespeare_le_2.jpg


 


fpn_1472898138__shakespeare_le_3.jpg


 



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że ten atrament będzie nieco bardziej zmierzał w kierunku burgundu. Wygląda jak nieco odparowany MB Corn Poppy Red :) Już mi się te czerwienie od MB mieszają, ile już ich wypuścili (licząc z edycjami limitowanymi) - 4 czy 5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Ten"wymaz" czwarty od dołu miał być papryczką, czy też to moja wybujała wyobraźnia?[..]

I przez Ciebie mam ochotę i na atrament i na ostrą papryczkę. Chyba zaraz pójdę do kuchni i walnę z gwinta trochę jakiegoś Blairs'a dla odwrócenia myśli od tego papryczkowego mąblą... 

 

Edit: Choć na moim monitorze kolor przypomina raczej Bordeaux z dobrze utlenowaną krwią niż papryczkę, ale co tam  ;)

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...