Skocz do zawartości

Nowy użytkownik pióra


MarcinD

Polecane posty

Cześć,

 

Jestem nowy na forum ale i od niedawna używam pióra. Powód to "wymyślili te komputery bo siły w rękach nie mieli :) " Od dłuższego czasu używałem kalendarzy typu google lub np Outlooka ale przy większej ilości zadań przestały się sprawdzać i zacząłem ignorować powiadomienia, Zupełnie inaczej jest w przypadku notatek odręcznych i kalendarza papierowego. Opracowałem najpierw system notowania i zapamiętywania gdzie wysiłkiem jest przepisywanie zadań odręcznie czyli lepsze również zapamiętywanie i nie omijanie zadań lub tematów. Do tego zacząłem używać jakiegoś taniego prostego pióra parkera i uznałem, że to inny wymiar pisania i wkręciłem się na 100%.  Pisze jeszcze jak kura pazurem ale i na to przyjdzie czas. Myślicie, że można poprawić charakter pisma? można nauczyć się pisać piórem lepiej? 

Przeglądam forum pewnie coś znajdę a może mnie jakoś nakierujcie :)

 

Jeszcze raz witam i pozdrawiam 

Marcin 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  :)

Oczywiście, że można poprawić charakter pisma. Oczywiście, są też przypadki beznadziejne, ale nie znam nikogo takiego poza samym sobą, więc spokojna Twoja głowa  ;) Zawsze jeszcze pozostają stalówki ścięte, jak np. w Pilocie Plumix. Takim piórem chyba nie da się brzydko pisać.

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  :)

Oczywiście, że można poprawić charakter pisma. Oczywiście, są też przypadki beznadziejne, ale nie znam nikogo takiego poza samym sobą, więc spokojna Twoja głowa  ;) Zawsze jeszcze pozostają stalówki ścięte, jak np. w Pilocie Plumix. Takim piórem chyba nie da się brzydko pisać.

Powodzenia!

O proszę o tym nie wiedziałem. Już szukam tego pióra. Mam niestety wrażenie, że mogę być tym przypadkiem beznadziejnym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, spokojnie. Pióra jednak nawet moje pismo resocjalizują w porównaniu z długopisami. W najbliższą sobotę odbędzie się w Stolnicy w Muzeum Etnograficznym spotkanie z okazji Fountain Pen Day http://www.ethnomuseum.pl/ Jeśli się zobaczymy, to mogę dać poskrobać którymś z Plumixów (i nie tylko). Jeśli chcesz, to daj znać na PW, żebym wiedział,  którą stalkę zatankować jakim atramentem. Poza tym tak czy siak będzie multum innych piór i duetów pióro-atrament do wypróbowania.  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Myślicie, że można poprawić charakter pisma?

Witaj  :)

 

Można, można, sam jestem tego przykładem.

Nie wiem jak to się dzieje, ale długopisem piszę tak, że śmiało można powiedzieć: ośle, ośle sam pisałeś, a przeczytać nie umiałeś...

Piórem natomiast, idzie mi o niebo lepiej.

Edytowano przez MBRafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...