Skocz do zawartości

Pomóżcie świeżakowi ;)


Dzika

Polecane posty

Zamówiłam już sobie kilka piór od chińczyka ;) na razie czekam na ich dostawę. Modele, które do mnie płyną to:

  • Pilot 78g ze stalówką F
  • Jinhao x750 ze stalówką 0,7 mm
  • Dika Wen K3 0,7mm
  • Jinhao 588 0,5mm

Zamierzam szaleć nimi na potęgę gdy tylko przyjdą :D

Ale korci mnie jeszcze kilka ciekawych modeli do wypróbowania ;)

Doradźcie zielonemu człekowi, czy możecie się wypowiedzieć na temat poniższych?

 

  • Hero 7023 (pink) ze stalówką medium ale nie podano dokładnie jaka to ;)
  • Hero 8066 0,35mm  (czy to nie będzie straszny drapak biorąc pod uwagę wielkość końcówki? ktoś tego używał?)
  • Jinhao 250 1mm ponoć do kaligrafii z "wygiętą" stalówką (chciałabym popróbować, pobawić się tym trochę, ale czy warto?) Wstawiłabym zdjęcie, ale na chiny ludowe nie wiem jak to na tym forum zrobić :rolleyes:

 

Ps.na stanie obecnie mam tylko jedno pióro-jakiegoś parkera, ale konia z rzędem temu kto wie jaki to model :P

Dobrze, że na stalówce napisane "parker" bo tak to w ogóle nie było by wiadomo, bo to model, który ma korpus z jakiegoś czarnego plastiku nie najlepszej jakości ;)

 

Czy możecie doradzić też czerwony atrament, który będzie faktycznie czerwonym a nie brązowym?

Edytowano przez Dzika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzika - nie powiem wiele na temat konkretnych modeli, o które pytasz, ale do zabawy i szaleństwa powinny się nadać :) Zaczynałem od chińczyków i wiele z nich uważam za udane pióra. Może się zdarzyć tak, że w którymś egzemplarzu stalówka będzie drapała albo nie będzie optymalnie ustawiona w stosunku do spływaka, ale to kosmetyka a ją łatwo poprawić.

 

Jeśli okaże się, że któreś pióro drapie, nie będzie tragedii, można to przy odrobinie cierpliwości poprawić w warunkach domowych. 

 

Osobiście polecam zapolować na używane Lamy Safari - czasami da się je znaleźć na Allegro czy eBayu za 30-40 PLN. Do Lamy można dokupić w korzystnej cenie niezłe stalówki w różnych rozmiarach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pióro z wygiętą stalówką taką jak opisujesz, po prostu szeroko pisze, a jak użyte do góry nogami to cieniej. 

miałam, szybko bardzo się znudziłam i poszło w świat.

nie wiem co wiesz o kaligrafii, ale to tak jakbyś miała prostoscięta stalówkę i obsadkę.

może zacznij tanio od obsadki i paru stalówek, żeby się zorientować jaki krój Cię interesuje i potem dopasować do tego parametry pióra wiecznego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...