Skocz do zawartości

Zabawa piórem z superfleksem...


RRR

Polecane posty

  • Odpowiedzi 594
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak zapisuję, czy jak publikuję? To są jpegi wyeksportowane z pliku psd, a następnie wrzucone na mój serwer i podlinkowane na forum - "Wstaw grafikę z adresu URL" - "Wstaw inne multimedia" - prawy dolny róg.

Dzięki :)

Edytowano przez RRR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że "normalne" zdjęcie ma cienie i niejednorodne oświetlenie, kartki mają jakieś zagięcia no i przy zdjęciach nie da się zrobić tak, żeby biel kartki zawsze była taka sama. A Twoje rysunki wyglądają jakby były zrobione w kompie - każdy rysunek jest idealnie wykadrowany, biel tła zawsze jest taka sama i niemalże identyczna z bielą "tła forum", nie ma cieni, różnic w oświetleniu. Jak uzyskujesz taki efekt? 

Edit Poczytałem o psd 😊. Dzięki. 

Edytowano przez Ice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanuję rysunki. Za pomocą kontrastu, poziomów i jasności usuwam cienie i nierówności powstałe podczas skanowanie - tak żeby rysunek jak najbardziej przypominał to co na kartce. Wszystko w Photoshopie - standardowa obróbka pliku. Jak trochę poznasz program, to można sobie te działania zaprogramować za pomocą tzw. "akcji". Wtedy będzie wystarczyło jedno kliknięcie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bez ołówka żaden rysownik się nie obejdzie, a pióro, pewnie dlatego, że daje niezwykłą dynamikę w rysunku i niedoskonałość, którą bardzo sobie cenię. Każdy powinien sobie wybrać technikę, która daje mu najwięcej satysfakcji.

Ołówek dla Garfielda...

tm20.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

@RRR nie rdzewieje Ci Brause w Ahab'ie? Widziałam w kilku różnych miejscach opinie, że stalówki kaligraficzne nie lubią mieć na stałe kontaktu z atramentem, przez co na przykład, chińczyki Jinhao z Zebrami albo Leonardtami G nie przeżywają zbyt długo, bo rdza zaczyna blokować przepływ. 
Sama zastanawiałam się ostatnio mocno nad Ahabem, żeby mieć coś z fleksem na szybkie pisanie (a raczej kaligrafowanie :P), ale opinie o zapachu żywicy mnie odstraszyły 😐 Jak u Ciebie wygląda ta kwestia?

Rysunki pierwsza klasa, gratuluję! 

Edytowano przez Magda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...