Jump to content

Jak grube są stalówki Lamy?


Recommended Posts

Chciałbym kupić Al-stara. Zastanawiam się jak gruba jest stalówka F tego producenta. Czy można nią wygodnie pisać w jednej kratce? Na przykład tak, żeby można zrobić literkę e żeby otworek sie nie zlewał.

Jak ma się ta stalówka np. do Watermana, Twsbi czy Faber-Castell?

Edited by Aventador13
Link to comment
Share on other sites

Ostatni przetestowałem w Złotych Tarasach Lamy, o dziwo wszystkie rozmiary są normalnie wystawione sklepie wchodzisz i nawet bez pytania piszesz ile chcesz i którą chcesz :) jak na mój gust F pisze raczej grubo porównać mogę do  F Watermana Elegance i moim zdaniem nie wiele cieniej od "M" Lamy. Ja zdecydowałem się jednak na EF Lamy Al stara żeby pisać w jednej kratce. EF ma tą jedyną wadę, że może trochę haczyć o papier słabej jakości taki zwykły najtańszy ksero na lepszym już nie ma problemu. Ogólnie pozytywnie zaskoczony jakością pióra zarówno wykonania jak i pisania, zwykłe Safari wyglądają trochę tandetnie.

Link to comment
Share on other sites

Na moje oko ichnie stalówki EF są takie, jak u innych F, F jak B i tak dalej, czyli dość grube są. Ja mam jeszcze (a raczej dzieci) w piórze Lamy Nexx stalówkę A, która jest odpowiednikiem M, ale - jak to ktoś napisał zręcznie na anglojęzycznym forum - "more forgiving" przy zmianie kąta położenia stalówki względem kartki przez niewprawne małe rąsie ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja stalówka F z Lamy AL Star, której zresztą nie używam (bo dokupiłem 1,1 i mi się spodobała), jest porównywalna do innych posiadanych przeze mnie europejskich "efek" (najbliżej jest Waterman Expert, natomiast Lamy 2000 i Pelikan M200 są podobne, ale bardziej mokre, więc na słabszym papierze wychodzą na szersze).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...