Skocz do zawartości

Chciałbym kupić pióro


Zinek

Polecane posty

Witam, jestem w technikum, jakieś dwa lata temu kupiłem sobie pierwsze lepsze pióro (wczesnej pisałem piórami, ale głównie marketów-kami do 20zł) Parker Jotter, sprawowało i sprawuje się bardzo dobrze, lecz po około roku zapragnąłem zmiany i kupiłem Parker Vector który również przypadł mi do gustu ale nie aż tak jak poprzednie. Teraz mam trochę więcej kasy i chciałbym kupić coś lepszego, budżet myślałem ze tak powyżej dwóch stówek. Przeglądając internety natknąłem się na bardzo ciekawą pozycję a mianowicie Waterman Hémisphère. Lubię lekkie i delikatne pióra ala Jotter, jakoś się nim dobrze pisze. Tak więc podrzucie coś.

Edytowano przez Zinek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemisphere jest ładny, ale po założeniu skuwki na tył pióra jest kiepsko wyważony (za duża część masy jest z tyłu).

 

Jeśli nie masz problemu z pisaniem piórem o małej średnicy sekcji to polecam Pilot Prera, stalówka jest ta sama co w Pilocie MR, ale:

  1. Pióro jest "plastikowe" przez co jest bardzo lekkie.
  2. Nie ma denerwującego stopnia pomiędzy korpusem a sekcją.
  3. Konwerter CON-50 (o ile uda ci się jeszcze go zdobyć) jest szerszy od konwerterów international standard. Nie miałem w nim problemów z atramentem pozostającym przy tłoczku.
  4. Po zamknięciu pióro jest małe, nie wystaje z kieszeni w koszuli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...