Jump to content

Gdzie (jeśli w ogóle) kupić stalówki do watermana Hemisphere GT?


JTN5M

Recommended Posts

Witam, 

Do niedawna używałem Srebrnego Watermana Hemisphere CT, którego rok temu wymęczyłem od mojej mamy, która kupiła sobie Watermana Expert, ponieważ Hemi miał problem z niedomykającą się zatyczką (który udało mi się rozwiązać). 

Niedawno podczas przeglądania allegro zobaczyłem aukcje na której mogłem nabyć Hemisphere GT, razem z grawerem i uznałem, że kupię go sobie na urodziny.

I co? Zonk, a nawet dwa.

- Przerywa do tego stopnia, że pisać się nie da (udało mi się to póki co naprawić poprzez rozmontowanie części przedniej, umycie jej, a także, że tak to nazwę "ufajdanie" spływaka w atramencie)

- Podczas pisania czuję efekt, jakby wrzynało się w kartkę, co (przynajmniej z moich obserwacji jest w przypadku gdy stalówka jest uszkodzona, lub jest za cienka)

Rozmiar stalówki w obu piórach był ten sam (F) i powiem szczerze, że średnio mi on przypada do gustu - wolę coś grubszego, jednakże pisać się da. 

Wszystkie te problemy powinno dać się rozwiązać poprzez wymianę stalówki na grubszą (no, wyczytałem, że może to nie pomóc w przypadku przerywania, ale wydaję mi się, że znalazłem rozwiązanie: http://www.piorawieczne.fora.pl/piora-i-akcesoria,4/waterman-hemisphere-po-raz-drugi,7297.html

Problem polega na tym, że poszukałem na allegro, a także w paru innych sklepach, gdzie wydawało mi się, że mogą w nich być stalówki, lub części przednie i niestety nie znalazłem. Celuję w grubość M, a może i B, przy czym tej drugiej na oczy nie widziałem, więc to raczej w ramach eksperymentu. ;)

Z góry dziękuję za pomoc,

JTN5M. 

Edited by JTN5M
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...