Skocz do zawartości

Sklep Engeika - warto?


Leanns

Polecane posty

Nie tylko tutaj. Na fountainpennetwork jest coraz więcej historii braku kontaktu ze sprzedawcą. I tym samym, braku realizacji transakcji....

 

Generalnie od kilku miesięcy cos się niedobrego dzieje z Engeiką, i moim zdaniem zakup pióra tam, teraz, to spore ryzyko.

To jak nie tam, to gdzie? Podrzućcie jakiegoś zaufanego i sprawdzonego sprzedawcę (sklep) z Japonii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Atsu z ebaya, cool-japan.

A sama skorzystałam z uprzjemości przyjaciół, którzy własnie byli na wycieczce w Japonii. Prosto z Tokyo, przywieźli mi Sailroa. I okazuje się, że kupienie Sailroa w Japoniii wcale nie ejste takie łatwe.....! 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polece ebeyowego pana pisuke2005. Kontakt bardzo szybki i rzeczowy. Ceny ma przystepne. W paczce daje zawsze dwie torebki japonskiej zielonej herbaty, liscik z podziekowaniem za biznesowanie. Dodatkowo informacje, ze jesli bede jeszcze zainteresowany jakims piorem, moge zglosic sie do niego bezposrednio mailowo.

Samo pioro przyszlo w 5 dni o ile mnie pamiec nie myli. Z Tokio. Cudowne! Drugie zamowilem bezposrednio u niego, jak opisal w lisciku. Zaplacilem pare dolarow mniej niz jego cena ebayowa. Pioro rowniez dotarlo w mniej niz tydzien. I oczywiscie herbatka:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Engeiki miałem, zachęcony wcześniejszymi recenzjami, dwa podejścia. Obydwa niestety nieudane. Zamówienie (mniej typowe modele), wszystko niby ok i na stanie, wpłata, i dopiero po 2-3 tygodniach gdy zero informacji o przesyłce (Japończycy zwykle wysyłają błyskawicznie, od innych przesyłki dochodziły w ciągu tygodnia) - zwrot pieniędzy, symboliczny upust na następne zakupy i tyle.

 

Trzeciej szansy raczej nie dam, niższe ceny na mniej typowe pióra nie rekompensują niepewności za co w ogóle zapłaciłem.

 

Wygląda to trochę na jakieś kłopoty u Taizo. Sklep był jakiś czas temu niedostępny, od tej pory większość towaru jest widoczna tylko po zalogowaniu (kiedyś tylko większe promocje). Wypadł z łask producentów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamówiłem Dolkar Piston i dostałem dwa dni temu wiadomość od sklepu Engika że paczka zaginęła i nie mają drugiego takiego pióra na magazynie. Zaproponowali mi kilka innych piór do wyboru które były droższe. Wybrałem Platinum Plaisir. Engika odpisał że wysyłka tylko że już paczką żeby na pewno dotarłoi w paczce ma być miły prezent.

Czas pokaże co z tego będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Engeiki miałem, zachęcony wcześniejszymi recenzjami, dwa podejścia. Obydwa niestety nieudane. Zamówienie (mniej typowe modele), wszystko niby ok i na stanie, wpłata, i dopiero po 2-3 tygodniach gdy zero informacji o przesyłce (Japończycy zwykle wysyłają błyskawicznie, od innych przesyłki dochodziły w ciągu tygodnia) - zwrot pieniędzy, symboliczny upust na następne zakupy i tyle.

 

Trzeciej szansy raczej nie dam, niższe ceny na mniej typowe pióra nie rekompensują niepewności za co w ogóle zapłaciłem.

 

Wygląda to trochę na jakieś kłopoty u Taizo. Sklep był jakiś czas temu niedostępny, od tej pory większość towaru jest widoczna tylko po zalogowaniu (kiedyś tylko większe promocje). Wypadł z łask producentów?

 

No ja zauważyłem, ze Engeika realizuje tylko zamówienia i tyle bo jak wspominałem na dodatkowe pytania byli głusi nawet gdy chciałem coś u nich kupić zaznaczonego ale spoza automatycznego systemu.

 

 

@Rafi206 kupiłem właśnie od Engeiki Dollara ale nie jestem z tego pióra do końca zadowolony bo potrafi strzelić kleksa na notatkach. Musiałem też na początku wygładzić stalówkę i wyczyścić mechanizm tłoka z jakiegoś żółtego śmierdzącego smaru... ogólnie nie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli nie wiele straciłem. Mają przesłać pióro Platinum. Które by to nie było to i tak będę zadowolony bo mam ich kilka piór i mogę pisać tylko pozytywy o tej marce. Co do kontaktu z Engika to na maile odpowiadają w ciągu doby więc uważam że kontakt jest bardzo dobry.

Ostatnia wiadomość z dzisiaj rana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...