Skocz do zawartości

Sheaffer Triumph Deluxe(?) - prośba o identyfikację.


Mcarto

Polecane posty

Mam prośbę o pomoc w identyfikacji sekcji pióra Sheaffer.

 

Sekcję nabyłem w stanie NOS wiem że jest to Triumph ale tych modeli było kilka. Wydaje mi się, że to Triumph Deluxe albo zwykły ze złotą stalówką produkowany chyba do roku 1998.

 

Napis na stalówce:

Sheaffer.

23k Gold 

Electroplated

 

Sekcja w najszerszym miejscu ma 1 cm a jej długość to 5cm. Sekcja Medium.

 

 

Jeś będzie to ten popularniejszy plastykowy model to dokupię pasującą skuwkę, rączkę i go sobie zostawię bo mi się podoba.

 

 

Zdjęcia

IMG_0350_Fotor.jpg.

 

.

IMG_0351_Fotor.jpg.

 

.

IMG_0352_Fotor.jpg.

.

IMG_0353_Fotor.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mcarto,

 

sekcja, którą nabyłeś pochodzi od serii Triumph Imperial (1994-1999). Możliwości, do którego modelu mogłaby należeć jest 5 (w nawiasach numery katalogowe - mogą być pomocne):

- elektroplaterowany złotem (2979),

- czarny z wykończeniami elektroplaterowanymi złotem (2555),

- elektroplaterowany palladem (2780),

- elektroplaterowany złotem w linię (2797),

- nieco dyskusyjny jako odrębny model, ale warto wspomnieć - czarny ze skuwką elektroplaterowaną złotem, czyli tzw. Triumph Imperial Deluxe (2979*).

 

We wszystkich 5 sekcja była taka sama :thumbup:. Jeśli mogę coś doradzić, to zostaw sobie. Te pióra piszą po prostu fantastycznie.

 

* No właśnie... Ten sam numer dla dwóch pozycji, co powoduje lekkie zamieszanie. Gdy będę miał możliwość spojrzę jeszcze w katalogi Sheaffera z Polski, z tamtych lat. Zobaczymy co się w nich kryje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

 

Niestety nie mam żadnych dodatkowych informacji. Sekcja jest jak widać czarna, tylko stalówka i jej oznaczenie (M) wyryte na dole są złote.

Muszę sprawdzić jak pisze - jak nie grubiej niż Kaweco Sport (F) to sobie zostawię bo mi się podoba.

 

Podobają mi się dwie wersje:

- Całe czarne pióro i złota skuwka

- Czarna sekcja, niebieska rączka i niebieska skuwka ze złotym pierścieniem i klipsem

 

Była chyba jeszcze wersja całe czarne pióro tylko ze złotym klipsem i pierścieniem na skuwce  - ta jest najładniejsza ale nie wiem czy to ten sam model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja cała czarna ze złotymi wykończeniami kryje się pod pozycją: "czarny z wykończeniami elektroplaterowanymi złotem (2555)". Klips i pierścień w złotym kolorze, podobnie stalówka.

 

Niebieska wersja Triumph Imperiala ze stalówką elektroplaterowaną złotem miała sekcję w kolorze korpusu i skuwki (niebieską).

 

Powodzenia w kompletowaniu! Imperiale to niekończący się świat wariacji i możliwości  :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak odsprzedać tą sekcję.

M-ka jest trochę za gruba dla mnie - wolę europejską F-kę.

 

Nie opłaca mi się dokupywać nowych części NOS bo w tej cenie Australijczycy sprzedają całe "nowe" pióra. Jak dokupię używane części to też bez sensu bo to pióro nie będzie już NOS a ja i tak nie planuję używania M-ki.

 

Sprzedam tą sekcję a za otrzymane pieniądze powinienem dostać używaną F-ke i zostanie jeszcze coś w kieszeni na nowe zdobycze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Sheaffera Triumph Imperial z M-ką w wersji z wykończeniem ze szczotkowanego chromu (2444 Sheaffer Triumph Imperial Chrome C.T.). Stalówka pisze raczej szeroko i mokro. Twoja sekcja ma stalówkę podobną, bo stalową elektroplaterowaną złotem. Do tego zdjęcia kuli irydowej nie zapowiadają cienkiej linii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...