Skocz do zawartości

Dzien dobry z Irlandii!


Gregmeister

Polecane posty

Dzien dobry,

Jestem takim przypadkowym zbieraczem staroci, nic powaznego, wartosc sentymentalna: aparaty fotograficzne, suwaki logarytmiczne, zegarki mechaniczne, piora wieczne. Jeden motocykl, oczywiscie z gaznikiem :D. Jeden warunek - wszytko musi byc na chodzie!

 

Moj obecny arsenal to nic egzotycznego, raczej piornicza (?) sztampa: Waterman Expert, Parker Slimfold circa '69, Baoer 100. A dwa Hero 616 i 329 w drodze :D.

 

Od 12 lat mieszkam w Irlandii wiec prosze o wybaczenie braku polskich znakow (klikam z pracy)

 

Piora to jakies moje takie niespelnienie z dziecinstwa. Jestem leworeczny, polowa mojej klasy pisala Hero 329 w obudowach w kolorze brazowym lub zielonym. Z uwagi na to ze mazalem strasznie, nauczyciele nie pozwalali mi pisac piorem wiec wiekszosc zycia spedzilem na dlugopisie. Jakies 20 lat pozniej ukonczylem doktorat i rodzice oraz siostra sprezentowali mi Watermana. Z poczatku nieufnie i z mala trauma podszedlem to piora, ale uwielbiam inzynierie tego urzadzenia i jakies takie zycie plynacego atramentu. I po latach nic sie nie rozmazuje i nie kleksi, uwielbiam rytual napelniania tloczka, razem z nakrecaniem mojego Wostoka Amfibi ktory wlasnie pokazuje mi ze czas wracac do codziennych zajec.

Na codzien w pracy pisze Baoerem 100-ka bo swietne to pioro i ma naprawde cieniutka kreske. Obecnie na czarnym Quinku.

 

Mam nadzieje znalezc wiecej czasu na czytanie tego forum.

 

Pozdrawiam

Grzes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszytkim za cieple przyjecie!

 

 

Witaj

 

Może uda się kiedyś zebrać kilku pióromaniaków z wyspy i zrobić jakieś spotkanie :)

 

Ciekawe ilu nas tu jest i jak jestesmy porozrzucani. Ja klikam z Naas, Co. Kildare na ten przyklad.

 

Tak na marginesie, to przegladajac szuflade znalazlem jeszcze dwa piora: Inoxcrom (Hiszpania chyba?) i cieniutki Senator ze stalowka M. Oba byly czescia zestawu dlugopis/olowek, takie tam podstawowe modele nic szczegolnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszytkim za cieple przyjecie!

 

 

 

Ciekawe ilu nas tu jest i jak jestesmy porozrzucani. Ja klikam z Naas, Co. Kildare na ten przyklad.

 

Tak na marginesie, to przegladajac szuflade znalazlem jeszcze dwa piora: Inoxcrom (Hiszpania chyba?) i cieniutki Senator ze stalowka M. Oba byly czescia zestawu dlugopis/olowek, takie tam podstawowe modele nic szczegolnego.

 

Tallaght/Citywest

 

Sprawdź koniecznie te piórka o ile się Tobie podobają. Ja swego czasu podarowałem koleżance Online Piccolo - tak sobie budżetowa firma ale stalówkę ma b. dobrą i na pewno bije wszystkie znane mi Chińczyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...