Jump to content

Serwis Lamy - dla odmiany pozytywna opinia :)


Recommended Posts

Witam!

 

W sprawie serwisów producentów piór pojawiają się na forum raczej posty opisujące problemy - chyba, że to tylko moje wrażenie :)

 

Z uwagi na moje pozytywne doświadczenie z serwisem Lamy poczułem się w obowiązku coś napisać.

 

Pióro Lamy 2000 w trakcie podróży samolotem wylało. Próbując wyczyścić pióro, a konkretnie skuwkę, próbowałem ją rozkręcić, bo atrament trudno się płukał. Okazało się, że mimo różnych zabiegów nie da się jej rozkręcić. Śruba mocująca chyba się zapiekła. Bardziej drastyczne potraktowanie skończyło się porysowaniem sekcji, a śruba i tak nie drgnęła.

 

Polecono mi kontakt z przedstawicielem Lamy, firmą:

Prime Line
ul. Poleczki 21
02-822 Warszawa

 

Polecono mi wysłać sekcję i poinformowano, że z reguły Lamy naprawia sprawę bez kosztowo. Jedyny minus to czas oczekiwania - około miesiąca.

 

Tak też uczyniłem.

 

Dzisiaj odebrałem sekcję naprawioną wraz z miłym pismem przewodnim. Z uwagi na uszkodzenia skuwki, została ona wymieniona albo oszlifowana. W każdym bądź razie uszkodzeń nie ma. Jedynie niewielkie ślady na śrubie, ale te nie przeszkadzają. I to bez kosztowo! Jedyny koszt to wysyłka. Generalnie wszystko OK.

 

Inni producenci powinni się uczyć! Bo różnie z tym bywa. A z moich doświadczeń np z Pelikanem praktycznie nie ma kontaktu. Ile razy wysyłałem zapytanie z formularza ze strony WWW... I nic...

 

A propos... Potrzebuję spływak do Pelikana M800. Ułamały się te wypustki pozycjonujące go w pierścieniu. Czy ktoś ma np do odsprzedania lub wie skąd można takowy zdobyć?

 

Trochę mnie też dziwi, że generalnie w branży słabo jest z zakupem części zmiennych. Tzn dziwi... wiadomo... kasa! - "Kup nowe!"... :) :) :) :)

 

Reasumując - ocena bardzo pozytywna!

 

Pozdrawiam forumowiczów!

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, kwestia gustu. Jednym się podoba innym nie. Pióro samo w sobie sprawuje mi się bardzo dobrze. Potwierdzam, że jest nieco wrażliwe na ułożenie stalówki względem papieru. Kwestia przyzwyczajenia, bo sama stalówka pisze gładko. U mnie fka. Pióro solidnie zrobione. Osobiście polecam

Edited by Interaktywny
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 years later...

W temacie plucia atramentem oraz jakości serwisu Lamy.

Mam już dwa pióra Lamy 2000 i muszę przyznać, że znowu była przygoda. Tym razem z pęknięciem w okolicach okienka podglądu. Serwis:

Prime Line
ul. Poleczki 21
02-822 Warszawa

Znowu stanął na wysokości zadania. Wymienione bez kosztów - oprócz wysyłki oczywiście.

A co do plucia... jakiś czas temu też w jednym z piór pojawił mi się ten problem. Też poszło do serwisu. Coś wymienione - chyba uszczelka na spływaku. Generalnie nie pomogło.

Mój sposób na tą przypadłość to nasmarowanie sekcji tłoczka smarem silikonowym. Po tej operacji problem ustał. Jeżeli ktoś będzie miał taki problem niech spróbuje w pierwszej kolejności. Stosunkowo niski koszt a podejrzewam, że pomoże.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...