Skocz do zawartości

Własne naboje - jak przygotować większą ilość.


Mcarto

Polecane posty

Myśłe, że niejeden forumowicz sam przygotowuje dla siebie naboje napełniając ulubionym atramentem zużyte.

Ciekaw jestem tylko czym można bezpiecznie zatkać taki nabój aby nie wylał w torbie, kieszeni...

 

Próbowałem coś wygooglować ale nie znalazłem nic ciekawego w necie, szukałem też pustych naboi  z jakimiś zatyczkami z podobnym rezultatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś obczaił, jak do szyjki napełnionego przez siebie naboju włożyć z powrotem tę szklaną kulkę, która go oryginalnie zamyka byłby punkt wyjścia do przygotowania sobie większej ilości naboi z dowolnym atramentem. Źródło kulek mogłyby stanowić te najbardziej "przechodzone" naboje.

Coś? Ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś próbował punktowo z pistoletem do klejenia na gorąco? (wkład PA - poliamidowy)

nie próbowałam ale spróbuję :D bo to niezły pomysł w sumie :)

 

 

 

edit po koło 10 min:

przetestowałam i działa :D

Edytowano przez Mahda404
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mahda404

A jak z "ładowaniem" naboju do pióra? Przebijasz klej - jak przy zakładaniu nowego, fabrycznego naboju, czy może zrywasz klej i dalej jak z używanym nabojem?

Nie trzeba przebijać :D wystarczy zedrzeć klej :D a schodzi dość łatwo. Jednak mimo że nie zauważyłam żeby przeciekało to jednak luzem bym tych naboi nie zostawiła w torebce :/ warto je schować w woreczek strunowy dla dużo większej pewności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi - może wspólnie uda się wypracować jakąś metodę :)

 

Ja mam pomysł aby zatykać nabój kawałkiem niekorodującego miedzianego ew. srebrnego drutu ale ten drut trzeba jeszcze z wierzchu czymś przykleić... może ten pistolet to niezły pomysł?? 

 

Jeszcze mi chodzi po głowie wykonanie zatyczek typu pinezka z tego drutu.

 

 

Czy ktoś wie jaka jest średnica otworu w naboju International?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zły pomysł!!!

Atrament i metale się nie lubią. Dlatego pióro, które chcemy przerobić z "nabojowego" na eyedroppera NIE MOŻE mieć metalowych części - z wyjątkiem stalówki.

 

Jejku przecież napisałem, że niekorodującego :angry:

 

Stalówka też ma kontakt z atramentem a korozji nie ulega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słyszałem, że atramenty Noodler i niektóre starsze potrafią niszczyć elementy metalowe nie tylko stalówkę dlatego ich unikam.

 

Z drugiej strony zostawiłem z Polsce ponad 30-letnie pióro Hero 616 (?) które ma metalową stalówkę i rurkę doprowadzającą atrament i dalej działa pomimo zalewania jakimikolwiek dostępnymi atramentami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie ja bym nie pchał do szyjki metalowych drutów. Uszkodzi toto szyjkę i nabój będzie siedział luźno. Trzpienie różnych piór mają różne grubości i otworek przebije się taki jaki ma być. Szyjki internacjonałów mają tolerancję. Jeśli naboju wtórnie użyjesz do innego pióra to nie koniecznie będzie pasował istniejący otworek do trzpienia.

 

Ja zatykam czymś lepiącym, może być plastelina, stearyna, kit. Albo drutem ze spinacza dociskam kawałek uszczelniacza od zabezpieczenia kartridża do drukarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację - średnice otworków naboi to 2.22mm - 2.25mm więc i tak nie mam gwarancji co do szczelności.

 

Pozostane przy tej niebieskiej gumo-plastelinie Blue-Tack bo nie rozpuszcza się ani nie zostawia żadnego kleju... przygotuję sobie 3-4 naboje, wrzucę do szuflady i przy tym zostanę.

A w zapasie w torbie mam zwykle jeden zamknięty fabrycznie nabój i prawdę mówiąc mało kiedy jest mi potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...