Skocz do zawartości

Które pióro wybrać z kilku modeli.


rafi206

Polecane posty

Moze ta uwaga pod Twoim adresem byla zbyt dosadna, nie chce wyjsc na zarozumialca- przepraszam??

Żaden specjalista,po prostu mam kilka piór i o nich mogę napisać.

Co do japonskich stalowek zgadzam sie calkowicie. Uwazam je za bardzo dobre.

Kiedys nawet poatanowilem, ze innych nie będę kupowac i..... kupiłem - Kaweco, Lamy i Faber Castell. Każda z tych stalowek wymagała ingerencji. Wprawdzie są to raczej podstawowe modele, ale kosztują niemało

i pisać powinny bezproblemowo. Tanie Preppy zawstydza wszystkie europejskie odpowiedniki.

Edytowano przez ton60
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało i nie uważam cię za zarozumiałą osobę. Ja jestem pewien że wiele osób ma dużo większą wiedzę i doświadczenie na temat piór ode mnie.

A co do stalówek i piór to mam teraz Kaweco Student stalówka EF i w sumie żałuję że go kupiłem. Stalówka Boca jakoś nie robi na mnie wrażenia. Twardy lejący gwóźdź. Za te pieniądze miałbym Pilot Prera albo Platinum Balance i na pewno byłbym bardziej zadowolony.

Co do Preppy to pomimo tandetnego wygląda pisze super i bardzo dobrze leży w dłoni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi :)

Nie miałem na myśli wyginania tej stalówki bo wiem, że to powoduje większy przepływ atramentu tylko zwróciłem uwagę, że jest podobno elastyczniejsza? inna niż ta w Plasir czy Preppy.

 

Prawdę mówiąc dalej nie jestem przekonany do M-ki ale jak nie wezmę pióra do ręki to nie będę wiedział... M-ka Pilota wyglądała  w jednym zestawieniu na cieńszą niż F-ka Kaweco a jeśli Platinum podaje mniej atramentu...

 

Złożyłem zamówienie na Rakuten (niebieski transparentny Platinum Balance M-ka) - jak mi zrealizują zamówienie to będzie fajnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...