Jump to content

Montegrappa Nerouno


marlek

Recommended Posts

Dzień dobry,

jestem tu nową osobą i całkowitym laikiem w temacie wiecznych piór. Z góry przepraszam jeśli zapytam o rzeczy oczywiste dla innych. Od tygodnia stałam się posiadaczką pióra Montegrappy Nero Uno, które otrzymałam w prezencie, a które zostało zakupione w jednym ze stacjonarnych sklepów na Śląsku. a zwracam się z pytaniem czy po częściowym wykorzystaniu atramentu w konwerterze trzeba pomagać sobie przesuwając tłok, bo w innym razie pióro przestaje pisać? Czy od razu powinnam go czyścić? dotychczas było napełniane dwa razy czy to już powinno niepokoić jako wada konwertera? stalówki?

I czy ktoś spotkał się ze stalówką stalowa w NeroUno, a nie złotą? Wydaje mi się, że moja jest stalowa- wytłaczana w romby charakterystyczne dla Montegrappy- taki wzór jak np na pudełkach, wszędzie na stronach internetowych to pióro widzę ze złotą stalówką z oznaczeniem 18k. Być może moje pióro to jakiś wcześniejszy model...

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest normalne, że pióro przestaje pisać pomimo obecności atramentu w konwerterze. Można wyjąć konwerter i sprawdzić czy nie mam tam żadnych kawałków plastiku, zanieczyszczeń itp. Można też wypłukać pióro i spróbować użyć innego atramentu. Na forum były przypadki, że pióro lepiej lub gorzej pisało przy różnych atramentach. Jeżeli pióro będzie nadal przerywać to winny może być spływak Warto sprawdzić, czy spływak dotyka stalówki czy też jest prześwit. W razie dalszych problemów można oddać na gwarancję.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

W idealnym świecie nowe pióro nie powinno przerywać w połowie konwertera. Teoretycznie zostało zaprojektowane tak, żeby z konwertera do spływaka a ze spływaka do stalówki spłynął cały atrament. Teoria teorią, życie życiem. Spróbuj zostawić na kilka godzin sekcję ze stalówka skierowaną w dół w szklance napełnionej wodą zi dorzuć kroplę jakieś detergentu (Fairy, Ludwik, Pur, jeden pies). Jeśli to nie pomoże zastanów się nad reklamacją albo rozmową ze sklepem (wiem, że reklamacja prezentu to dość jniezręczna sprawa, ale Nero Uno jest piórem drogim i nie powinno zachowywać sie w opisany sposóB).

 

Co do stalówek - z tego, co wiem wynika,  że jest to model dostępny wyłącznie ze złotymi stalówkami (ale nie wiem tego na 100%, warto zapytać dystrybutora). Do niedawna na stalówce nie było wzorów tylko rozmiar stalówki i próba złota. Niedawno uległo to zmianie i Montegrappa zaczęła wyposażać pióra w stalówki tego typu:

 

post-126165-0-50809800-1446818201.jpg

 

Zdjęcie pochodzi stąd

 

Czy trafiła ci się taka własnie? Być może uda ci się zrobić i wrzucić zdjęcie - łatwiej będzie pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi,

mam dokładnie taką stalówkę jak na zdjęciu. Próbowałam zrobić swojemu zdjęcie telefonem, ale niestety jakość nijaka.

Atrament mam Montblanca, bo Montegrappy nie było, naboje z montegrappy. Dziś namoczę pióro i zobaczę jak jutro będzie pisać.

Link to comment
Share on other sites

moje nerouno (zagięło w metrze) też miało "srebrną" stalówkę, dlatego, że to była wersja z palladem (czy można powiedzieć: palladowana? :unsure: )

więc byłabym przypuszczała, że Twoje nerouno ma tak samo.

a i nie trzeba było popychać konwertera, więc płukanie powinno pomóc, i atrament nie musi być montegrappy, może ale nie musi, montegrappy działają na każdym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...