Jump to content

Pelikan Script odmawia współpracy


Rufjo

Recommended Posts

Dzień dobry,

kupiłem niedawno "nowego starego" Pelikana Script. W piórze był nawet "nowy" nabój z lekko zgęstniałym atramentem - nabój zabezpieczony, nie otwierany. Nie skorzystałem z niego i wymieniłem na nowy ale mimo wszystko nie mogę namówić Pelikana do pisania. Próbowałem z innymi nabojami, płukałem w czystej wodzie, w wodzie z ludwikiem, przedmuchiwałem i grzecznie prosiłem. I nic - jak nie pisał tak nie pisze. Czy mieliście może takie przygody z tym modelem i znacie jakieś magiczne słowa lub przepisy, które aktywują upartego ptaka? Życzę wszystkim miłej niedzieli.

Edited by Rufjo
Link to comment
Share on other sites

Ja bym spróbował jeszcze użyć tłoczka i zaczerpnąć przez stalówkę. Da się wyjąć stalówkę ze spływakiem?

Na pewno się da ale podejrzewam, że po moim demontażu pióro będzie się nadawało raczej do jedzenia sushi niż pisania :D Tłoczka, który by pasował, nie posiadam w moich skromnych zbiorach.

Link to comment
Share on other sites

No to nie wiem. Co do demontażu, chwyć stalówkę i spływał przez chusteczkę, jak będzie stawiać opór, to zostaw, ale jest szansa, że gładko wyjdzie. Spróbuj włożyć nabój i trochę go scisnij, lub zostaw pióro w pozycji pionowej na 5 minut, bo z tego co piszesz, to atrament wogóle nie dochodzi, tak?

Edited by refal
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszystkie rady. Po "napisaniu" kilku stron, a w zasadzie po "przeszuraniu" ich suchą stalówką pod różnymi kątami i z różnym naciskiem, pióro zaczęło pisać (najpierw ledwo widocznie by po chwili dojrzeć do poprawnego działania). Znów wygrało dobro - w nawiasie ciocia :) Miłego wieczoru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...