Skocz do zawartości

Dollar - poszukiwane podobne wymiarami pióro.


Mcarto

Polecane posty

Jak w tytule.

Od kilku tygodni używam Dollara i dla mnie jest to jedno z najbardziej ergonomicznych piór jakie miałem okazję używać niestety zakończone podłą stalówka.

Szukam czegoś co ma podobny grubością chwyt bez żadnych schodków jak np. w przypadku Pilota MR. W Pilocie sam chwyt tez jest dobry/odpowiedniej grubości ale dość krótki bo pojawia się pierścień a zaraz za nim właściwy gruby korpus przez co pióro trzymam trochę niewygodnie.

 

Myślę o jakimś demonstratorze z tłoczkiem bo te są b. praktyczne ale ceny zaczynają się od 30 euro i zwyczajnie nie chcę kupować w ciemno a nie bardzo mam okazję pomacać.

Gdybym wiedział, że Dollar jest kopią czegoś lepszego to nie było by tematu ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję klona Pilota - Wing Sung 659. Stalówka bardzo fajna, miękka, o wiele lepsza niż w Pilocie. No i materiał, z którego wykonano pióro jest dobrej jakości. Nie rysuje się jak Dollar.

W moim Dollarze stalówka jest twarda ale bardzo dobra- szlifowanie, przepływ bez zarzutów. Tylko to tworzywo...

z drugiej strony wing sung ma konwerter nie tłoczek, więc nie wiem czy Ci podpasuje.

 

http://www.ebay.pl/itm/2016-Fresh-Model-Wing-Sung-659-Transparent-Fountain-Pen-With-2-Nibs-Silver-Clip-/331877789256?hash=item4d45752e48:g:NAAAAOSw5IJWgU~0

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafi206 TWSBI ECO jest u mnie na czele listy ale chciałbym chociaż zobaczyć na zdjęciu jego porównanie z Dollarem.

 

@Wąsaty pierwsze co zrobiłem to musiałem przepłukać mechanizm tłoka benzyną do zapalniczek bo Pakistany użyły jakiegoś śmierdzącego żółtego smaru jak do samochodu a potem przeszlifowałem stalówkę.

Teraz pisze lepiej. Zauważyłem że trochę bardziej mokro ale może to być też spowodowane mniejszą ilością atramentu w zbiorniczku bo trochę go ubyło od pierwszego zalania. Kiedyś zauważyłem, że pióra z tłoczkiem przy mniejszej ilości atramentu częściej wylewają i są b. mokre.

Nie jest to złe pióro ale jak wezmę do ręki Jinhao126 które ma dobrą stalówkę czy Pilota MR a potem pobawię się Dollarem to jest przepaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam kilka piór z tłoczkiem (Pelikany, TWSBI) i takiej przypadłości nie zauważyłem.

 

Może posiadają lesze spływaki? ja miałem do czynienia tylko z tanimi szkolnymi piórami ale jedno z nich było świetne, pisało gładko i świetnie leżało w ręku.

 

 

 

Dziś dojechało do mnie czarne Kaweco Sport Skyline (F).

Napiszę tylko, że też dobrze leży w ręku, mogę pisać nim nawet bez skuwki ale zakładam ją bo pióro ma wtedy lepszą masę. Pisze trochę mokro, ale już je polubiłem więc zostanie ze mną na dłużej.

 

Chwyt A'la Kaweco może być jak najbardziej;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...