Jump to content

FPD 2016


adamon

Recommended Posts

Witam wszystkich oczekujących na informacje o tegorocznym FPD.

Otóż jest tak:

FPD 2016 odbędzie się w Muzeum Etnograficznym przy ulicy Kredytowej w Warszawie.

W tym roku organizacją zajęły się firmy Escribo i Amex. Jednocześnie zostałem poproszony, aby dołączyć do tego zacnego grona, na co oczywiście wyraziłem zgodę, choć nie ukrywam, że moje zasługi są w porównaniu niewielkie.

Organizatorzy uzyskali zapewnienie udziału w imprezie znakomitej większości producentów, bądź ich przedstawicieli. I tak w imprezie zapowiedzieli udział:

- Herlitz: Pelikan i Porsche Design

- Amex (Faber-Castell i Graf von Faber-Castell)

- Pilot

- Bazarnik (Waterman I Parker)

- Inahon (Shaeffer i Cross)

- PrimeLine (Lamy, Montegrappa, Carandache)

- Wariackie Papiery (Diplomat)

- BuyLux (Nakaya, Platinum)

- Pióroteka (Visconti)

- Escribo

- Noteka

- Twoje Pióro

- Papierniczeni (producent notesów)

- Black Cotton (grafika)

- KWZ Ink

Lista nie jest jeszcze zamknięta, bo niektóre firmy się jeszcze nie podjęły decyzji – np. Montblanc. A poza tym inne rozmowy jeszcze się toczą.

Organizatorzy przewidują:

- warsztaty orgiami

- strefę dla dzieci.

Wszystko wskazuje na to, że będzie również kącik naprawy piór (liczymy na Stickiego).

Czynione są też starania, żeby odbyły się warsztaty kaligrafii (Ewa Landowska ma niestety inne zobowiązania w tym terminie).

Przewidziane jest miejsce dla obydwu forów – to, jak fora będą chciały się pokazać, pozostaje do ich swobodnej decyzji. Miejsce dla forów jest oczywiście bezpłatne, a szczegóły techniczne trzeba będzie uzgodnić bezpośrednio z p. Elmirą z Escribo lub ze mną.

Kwestia ewentualnych prezentacji i pokazów (np. producentów) jest jeszcze otwarta, bo zależy od budżetu (nie wiadomo, czy starczy pieniędzy na wynajęcie również sali kinowej), a także od dostępności prezentacji i chęci ich pokazania ze strony producentów.

Organizatorzy przewidują również miejsce dla kolekcjonerów, o ile znajdą się chętni do prezentowania kolekcji (miejsce dla kolekcjonerów jest bezpłatne).

Będzie też miejsce na pogaduchy i inne spotkania.

Miejsce, w którym odbędzie się FPD, jest naprawdę fajne – duża sala, obok sala kinowa (o ile wyjdzie) i bardzo sympatyczna kawiarnia, w której można dostać nie tylko pyszną kawę i napoje, ale również domowe ciasta, a także coś „na ciepło”. Dziś odbyły się tam targi „Niech żyje papier! 2. edycja” – było 40 wystawców, spotkania z pisarzami i mnóstwo zwiedzających (pierwszą edycję odwiedziło ponad 3’000 osóB). Byli tam i nasi – całkiem spore grono forumowiczów odwiedziło targi, a niektórzy nawet dokonali różnych zakupów.

Wstęp na FPD będzie wolny, choć biletowany (bilety bezpłatne). Impreza ma charter otwarty dla wszystkich chętnych.

Organizatorzy już przygotowują plakaty i nawiązali kontakt z mediami (radio, gazety). Mamy nadzieję na uzyskanie patronatu Prezydenta m.st. Warszawy (stosowne wystąpienie zostało złożone i oczekujemy na odpowiedź).

Mam głęboką nadzieję, a może nawet przekonanie, że impreza musi się udać. Jeśli tak się stanie, to zrobimy ogromny krok naprzód (a bynajmniej nie staliśmy nad przepaścią) i FPD przekształci się  z zamkniętego spotkania fanów w dużą otwartą imprezę. A przy okazji nie straci dotychczasowego charakteru, bo w końcu to święto fanów piór wiecznych i to nasz udział jest gwarancją.

Podoba mi się rozmach planowanej imprezy. Miejsce jest świetne – położone w centrum Warszawy. Łatwy dojazd ze wszystkich stron – niedaleko metro, tramwaje i autobusy. Z parkowaniem w bliskiej okolicy może być problem. Mam nadzieję, że 5.listopada nie będzie też manifestacji w Warszawie – dziś były dwie (KOD i służba zdrowia), a na dodatek impreza muzyczna przed Teatrem Wielkim. 

Link to comment
Share on other sites

(...)

Mam głęboką nadzieję, a może nawet przekonanie, że impreza musi się udać. Jeśli tak się stanie, to zrobimy ogromny krok naprzód (a bynajmniej nie staliśmy nad przepaścią) i FPD przekształci się  z zamkniętego spotkania fanów w dużą otwartą imprezę. A przy okazji nie straci dotychczasowego charakteru, bo w końcu to święto fanów piór wiecznych i to nasz udział jest gwarancją.

Podoba mi się rozmach planowanej imprezy. Miejsce jest świetne – położone w centrum Warszawy. Łatwy dojazd ze wszystkich stron – niedaleko metro, tramwaje i autobusy.

(...)

 

Trzymamy wszyscy kciuki! Zapowiada się super :). Do zobaczenia na FPD 2016.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Moim zdaniem impreza była mocno udana. Fajnie ustawione stoiska firmowe, pośrodku sali miejsce dla pogaduch i spotkań albo chociaż chwili odpoczynku, miejsce na warsztaty, które odbywały się ciągle (kaligrafia, origami). Promocje u sprzedawców, mnóstwo piór i innych środków piszących, notatników, kalendarzy itd. No i przede wszystkim mnóstwo zwiedzających. Znajomych i nieznajomych, forumowiczów z obydwu forów, ale także nieforumowych.

Naprawdę fantastyczna atmosfera i świetnie spędzony czas, i zupełnie nie wiadomo, kiedy te 7 godzin minęło. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli. Fajnie było znowu Was spotkać.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem również to była świetna impreza i prawdziwe święto dla miłośników piór oraz wszystkich, którzy może takimi miłośnikami będą kiedyś. ;)

Miejsce super, pogoda w miarę dopisała a na miejscu zarówno sala się sprawdziła jak i organizacja miejsca. w dodatku była przyjemna kafejka.

Byłam w zupełnie nowej funkcji na FPD wczoraj i dla mnie było to duże przeżycie i będzie mile wspominane.

Super! Oby impreza się rozrastała :)

Link to comment
Share on other sites

Zapowiadało się super i było super! Pomimo znacznej frekwencji (odwiedzający dopisali), miejsca na poruszanie się z córką nie zabrakło. Fajnie, że organizatorzy zadbali o komfort nie tylko tych starszych, ale też najmłodszych piór-atramento-papiero-maniaków. Minifabryka kredek? Bomba! Trzeba było zobaczyć miny dzieciaków, które kończąc produkcję swoich kolorowych pisaków łapały za papier ścierny i w pełnym skupieniu szlifowały drewno, żeby jak najszybciej zacząć pisać/rysować robioną własnoręcznie kredką.

 

Byliśmy ograniczeni czasowo (tak to jest z maluchem na rękach), więc nie mieliśmy okazji porozmawiać ze wszystkimi. Nadrobimy następnym razem. Słowo!

 

Magda i Marcin

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...