Skocz do zawartości

Jakość pisania piór do 200 zł.


Polecane posty

Cześć!

Witam wszystkich na forum. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie zakup pióra, potrzebuję czegoś co pisałoby jak najbardziej gładko i lekko. W pobliskim sklepie nie ma zbyt dużego wyboru, ale znalazłem Watermana Hemisphere za 160 zł. Wiem, że to niezłe pióro i chyba niezła baza do poszukiwań. Czy z waszego doświadczenia jest coś lepiej piszącego. Skłaniam się ku Lamy Al Star ze względu na wymienność stalówek i stalówki dla leworęcznych. Czy ze względu na to, że stalówki do Lamy są uniwersalne wszystkie ich pióra piszą tak samo? Jakie są inne pióra chwalone za jakość pisania?

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Kaweco Student - EF, Pliot 78G   - M, Pilot ME - M, Platinum Plaisir - F  i powiem szczerze że każde z tych piór pisze bardzo płynnie i lekko. Kwestia tylko ceny, wyglądu i grubości kreski. Jeśli chodzi i Piloty to mają najcieńsze stalówki i stąd u mnie stalówka M która ma taką samą kreskę jak Kaweco EF. 

Po za tym każda firma z tych co podałem czym innym się wyróżnia.

Platinum - system zamykania który powoduje że atrament nie wysycha (po 3 miesiącach ruszył z pierwszego kopa) Platinum plaisir na ebay jest za 50zł.

Pilot - cienkie stalówki i bardzo dobre oraz niska cena

Kaweco - pióro zakręcane co dla mnie jest dużym atutem.

 

Kupując któreś z nich z tych piór będziesz zadowolony.  Pióra platinum mają inne naboje ale można kupić adapter na europejskie naboje za około 8 zł plus przesyłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Osobiście nie posiadam, ale chyba warto rozważyć Faber-Castell'a Basic. Nigdy nie miałem w ręku, ale znajomy dostał kiedyś model E- Motion i choć jest droższy od Basic'a, to zdaje mi się, że ma identyczną stalówkę. A piszer bardzo przyjemnie. Tylko jeśli zależy Ci na naprawdę cienkiej kresce, to bierz japończyka, bo chyba nie ma stalówki europejskiej/amerykańskiej,która mogłaby konkurować z Pilotem/Platinum/Sailorem w kategorii cienkiej linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam, ale chyba warto rozważyć Faber-Castell'a Basic. Nigdy nie miałem w ręku, ale znajomy dostał kiedyś model E- Motion i choć jest droższy od Basic'a, to zdaje mi się, że ma identyczną stalówkę. A piszer bardzo przyjemnie. Tylko jeśli zależy Ci na naprawdę cienkiej kresce, to bierz japończyka, bo chyba nie ma stalówki europejskiej/amerykańskiej,która mogłaby konkurować z Pilotem/Platinum/Sailorem w kategorii cienkiej linii.

Tak, wszystkie modele Faber Castell (oprócz Writink) mają tę samą stalówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Operations: nie wiem, na ile może być to rekomendacją Nemosine, ale jest to jedna z propozycji na tegoroczne pióro forumowe. Tego pióra akurat nie zasugerowano żartem, o ile się orientuję :P . Z e-bayem jest tylko jeden problemik- jeśli trafiłby Ci się egzemplarz ze stalówką-skrobakiem, to wymiana na nowy egzemplarz jest długotrwała (no i jednak droższa, niż kupno czegoś, co jest dostępne na naszym podwórku). W kwestii Pilotów 78G- przy ich obecnych cenach (~75 zł, o ile się nie mylę) chyba już jednak się nie opłacają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co świadczy dobrze o Basic'u bądź źle o wyższych modelach, tak swoją drogą. Szczególnie przy cenie rynkowej E-Motion.

Niekoniecznie. Jeżeli stalówka jest dobra, to dlaczego nie ma być zamontowana we wszystkich modelach? Tak samo jest z Kaweco. Mają dobrą stalówkę, którą zakładają do prawie każdego pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aventador13: Dlatego napisałem, że świadczy dobrze o Basic'u bądź źle o wyższych modelach. Ale ogólnie jasne, cieszę się, że Basic, Ambition, Loom i cała reszta menażerii maja tą samą, naprawdę fajną stalkę. Szkoda tylko, że sam design powoduje taki rozstrzał cenowy tych modeli, których własności użytkowe są w zasadzie identyczne (nawet materiały bywają te same, patrz: Ambition i E-Motion). Ale to już ogólniejszy problem i dotyczy chyba wszystkich producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że jeszcze zapytam o jedno. Co myślicie o tym żeby kupić najtańsze Lamy i dokupić do niego złotą stalówkę? (nie wdając się w spory czy plastikowe pióro za 30 zł ze złotą stalką nie jest trochę obrazoburcze:)). Złota stalówka to jakieś 250 zł u Lamy, która pasuje do wszystkich piór tego producenta (podobno).

Edytowano przez Operations
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...